Pardusta bulunan dosyayı USB belleğe kopyalarken hata alıyorum

USB belleğimdeki dosyayı bilgisayara kopyalarken hata almadım ancak atmış olduğum dosyayı USB belleğe geri kopyalamak istediğimde ‘’…dizini oluşturulurken hata meydana geldi. Geçersiz dosya adı’’ isimli bir hata alıyorum, tekrar dene dediğimde de başarılı olmuyor. Verdiği hata gibi birçok kez hata veriyor dosyaları kopyalarken o zaman da birçok belgeyi usb’ye geçiremiyorum. Bu durumun bir çözümü var mı?

1. Dosya İsimleri ve Uzantıları: İlk olarak, kopyalamaya çalıştığınız dosyanın adını ve uzantısını kontrol edin. Geçersiz karakterler veya özel semboller içeren dosya adları, kopyalama işlemleri sırasında hatalara neden olabilir. Dosya adında yalnızca harf, rakam, alt çizgi (_) veya tire (-) gibi standart karakterleri kullanmaya özen gösterin.
  2. Dosya Yolu Uzunluğu: Dosyanın bulunduğu dizinin veya dosyanın adının çok uzun olması da kopyalama işlemi sırasında sorunlara yol açabilir. Dosya yolunu daha kısa bir hale getirerek tekrar deneyin.
  3. USB Belleği Başka Bir Porta Takma: USB belleği farklı bir USB portuna takmayı deneyin. Bazen portlar arasında yaşanan sorunlar dosya kopyalama işlemini etkileyebilir.
  4. Dosya Sistemi Sorunları: USB belleğin dosya sistemi bozulmuş olabilir. USB belleği bilgisayara takın ve dosya sistemi bütürlüğünü kontrol etmek için “chkdsk” komutunu kullanmayı deneyin.
  5. USB Belleği Formatlama: Eğer diğer yöntemler işe yaramazsa, USB belleği formatlamayı düşünebilirsiniz. Ancak, bu işlem sırasında USB bellekteki tüm veriler silineceğinden önce önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
  6. Farklı Bir Bilgisayar Deneme: Eğer mümkünse, başka bir bilgisayarda da deneyerek sorunun bilgisayarınızla mı yoksa USB bellekle mi ilgili olduğunu anlamaya çalışabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, sorunun daha karmaşık bir durum olabileceğini gösterir. Bu durumda teknik destek almanız veya bir

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.