Pardusta Hp Coolsense Ve Alternatif Programlaro

Merhaba Parduss Ekibi. Şuan dizüstü daha çok Pardus’u kullanıyorum. Bazı şeyler için windows kullanıyorum. Hp Pavilion serisinin ısınma sorunu olduğu için yapılan Hp Coolsense uygulaması var. Pardus’a Coolsense’yi yükleyebiliyor muyum olmuyorsa alternatif kullanabileceğim uygulama var mıdır? Önereceğiniz uygulamalar için tavsiye edebileceğiniz ayarlar varsa ve yazarsanız memnun kalırım.

İşinize yaracak bir belge: Fan speed control - ArchWiki

1 Beğeni

Nbfc’ye baktım benim Pavilion sürümüne uygun ayarı yok. Hp Pavilion n004st’ye uygun bir şekilde olan ve bir Türkçe kaynak var mı?

Bilgisayarınıza uygun ayarı olanı bulmanız zor olabilir. Yukarıdaki linkte yer alan bilgiler veya alternatifleri işinizi görecektir.

1 Beğeni

Coolsense yazılımı Windows 7’den sonra geliştirilmesi durduruldu. Yeni sistemler için (Windows 10 gibi) BIOS güncellemesi ile açabileceğiniz bir “Fan Always On” BIOS ayarı bulunuyor. Onu etkinleştirin başka herhangi bir programa ihtiyacınız yok. Ben de HP kullanıyorum CoolSense benim dizüstünde de vardı. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Birçok kez Linux dağıtımları bilgisayarı Windows’dan çok daha az yoruyor zaten :slight_smile: Ve CoolSense geçici bir çözümdü yeni sistemlerde yok zaten.

2 Beğeni

Sağolun. Kontrol ettim aktifmiş. Çok teşekkür ederim. Yazılım kullanmadan devam edeceğim.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.