PARDUS'ta Modem Üzerinden Paylaşılan Dosya ve Belgelere Erişme

Merhaba;
Okulumuzda modeme bir usb bellek taktım ve içerisinde iki farklı klasör oluşturdum. Tp-link arayüzünden de iki farklı kullanıcı oluşturdum. Bir kullanıcı tüm yetkilere sahip (okuma ve yazma), diğeri ise sadece okuma yetkisine sahip. Bu iki klasöre de okuldaki wüm windows yüklü bilgisayarlar ulaşıyor ve yetkisi uyarınca işlem yapıyor. İş PARDUS yüklü bilgisayar ve akıllı tahatalara gelince ise şöyle: Sadece okunur olan klasöre giriş yapabiliyorlar ve pdf, video gibi düzenlenemeyen dosyaları direkt açabiliyorlar. Word, excel gibi belgeleri ise açmıyor, önce masaüstüne kopyalanıp sonra açılabiliyor. DÜZENLENEBİLEN kılasörü açmaya çalışınca ise “DÜZENLENEBİLİR(sda1) açılamadı. Böyle bir dosya ya da dizin yok windows paylaşımı bağlanamadı” uyarısı veriyor. Bu uyarıyı iki yetki ile de denememe rağmen bir türlü sonuç alamadım. Öğretmenler ağ paylaşımındaki belgelere bir şekilde ulaşıyor ama onlar bu ağa bir şey eklemek istediklerinde problem yaşıyoruz. Acaba PARDUS’ta düzenlenir belgeleri ve klasörleri açabilmek için bir izin falan mı vermem lazım ?
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

sudo apt install libreoffice-gnome bu paketi yükleyerek denermisiniz.

1 Beğeni

Merhaba Hocam, söylediğinizi denedim ama şu cevabı aldım:

libreoffice-gnome zaten en yeni sürümde (1:6.1.5-3+deb10u5).

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.