Pardusta windows+p muadili bir kısayol yok mu? Monitörü fişten çekince görüntü gelmiyor laptopa

Merhaba, şimdi diyelim laptopa monitör bağlıyorum. Eğer monitörün gücünü çekersem, laptop da açılmıyor. Windows’ta win+p tuşuyla görüntü gelmese bile, o görüntüyü tekrar laptopa geri verebiliyorduk. Bu pardus’ta var mı?

Monitör takılıyken ekran ayarlarından laptop ekranının da gözüküp gözükmediğine bakın.

Orada Laptop ekranı gözükmeyip sadece monitörünüzün ayarları varsa büyük ihtimalle intel + nvidia kombinasyonlu bir laptop kullanıyorsunuz ve iki sürücüyü yani hem intel sürücüsüyle laptop ekranını hem nvidia ile monitörü aynı anda açık tutmayı ben başaramamıştım.

Mümkün ama Linux’taki ekran kartı sürücü desteğinin kötü olmasından kaynaklı bir durum.

Xfce ekran ayarları gelişmiş sekmesinde "bağlandığında yeni ekranları yapılandır " ve “yeni ekran bağlandığında profilleri kendiliğinden etkinleştir” seçeneklerini aktif hale getir.

Birde laptop ekranını birincil(primary) olarak işaretle.

https://docs.xfce.org/xfce/xfce4-settings/4.16/display

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.