Pardus'tan Windows'a dosya kopyalama ve taşıma

İkili işletim sistemi kullanıyorum. Windows kurulu olan disk bölümünden Pardus kurulu bölüme dosya kopyalama ve taşıma yapabiliyorum ama tersi olmuyor.Yani Pardus’tan Windows’a dosya kopyalama ve taşıma yapamıyorum.Bunun için özel komutlar mı kullanmak gerekiyor?

1 Beğeni

Windows hızlı açılmak için genelde sistemini tam kapamayıp hibernate moduna geçirdiği için Linux sistemlerden Windows dosya sistemine yazılmasını engellemiş oluyor.

Bunun çözümü ise:
Windows’u kapat yerine Yeniden Başlat seçeneği ile kapatıp Linux dağıtımına geçmek. Böylece Windows hibernate olmamış oluyor.

Ayrıca Windows ayarlarından Fast Boot seçeneğini de kaldırabilirsiniz. Böylece Windows hibernate moduna girmeden açılıp kapanır.

2 Beğeni

windowsu açın ve bilgisayarı yeniden kapatın ama kapatırken shift tuşuna basılı tutun. Kapandıktan sonra yeniden Pardus’u açın ve yeniden deneyin.

Söylediklerinizi uyguladım ve sorun çözüldü. Artık Pardus’tan Windows’a dosya kopyalayabiliyorum. Yardımınız için teşekkürler :slight_smile:

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.