Pardusu bilgisayarıma yükleyemiyorum

Merhaba,

Pardus 17.1’i USB belleğe rufus yazılımını kullanarak iso şeklinde yükledim. Bilgisayarı yeniden başlatıp ülke ve klavye ayarını da yaptıktan sonra;

Ağ donanımını algıla
Donanımlarınızdan bazıları çalışmak için özgür olmayan aygıt yazılımlarına ihtiyaç duyuyor. Aygıt yazılımı taşınabilir bir ortamdan, örneğin bir USB bellekten ya da bir disket sürücüsünden yüklenebilir.
Eksik aygıt yazılımı dosyaları: rtlwifi/rtl8723befw.bin
Şu an hazırda böyle bir ortama sahipseniz, ortamı bilgisayarınıza takın ve devam edin
Eksik aygıt yazılımları taşınabilir bir ortamdan yüklensin mi?
Hayır
Evet

Şeklinde bir hatayla karşılaşıyorum. Evet seçeneği seçilmiyor. Hayır seçeneğini de seçersem büyük ihtimalle pardusu wifi kullanamadan yüklemiş olacağım.
Bilgisayarım Toshiba Satellite C55D C14G Model, Realtek RTL 8723BE Wireless Karta sahip.

1 Beğeni

Sanırım driverı USB sürücüye atıp takmanızı istiyor. Eğer takarsanız evet te açılacaktır diye düşünüyorum. Driver eğer elinde değilse internetten aratıp USB belleğine at, ve ardından bilgisayara USB belleği takılı olup yeniden başlat.Evet butonuna tıklanılacaktır büyük ihtimalle.

1 Beğeni

Hayır deyip geçiniz sorun olmaz Pardus 17.1 kurulduktan sonra wifi otomatik geliyor herhangi bir driver kurmanız gerekmez.

1 Beğeni

Dediğinizi uyguladım fakat sonuç maalesef değişmedi.

1 Beğeni

En uygun zamanımda deneyeceğim.

1 Beğeni

Çalışan seçeneğnden pardusu usb den çalıştırın masaüstünde kurulum kısayolu gelecek ordan kurarsanız sanırım sorun olmaz bendede toshiba var o şekilde kurulum yapabildim usbden dirak kurmadı.