pardusu göçerttim

pardus 17.3 xfce ortamını kullanıyorum temalar ile oynarken masaüstündeki simgelerin yazıları altında siyah gölgeler çıktı bu sorunu çözmek için paket yöneticisinde theme diye arama yaptırıp birçok paketi sildim sanırım boot i/o tarzı birşey de aralarında silindi şuan sistemim ilk açılışta grub menüsü ilkel bir halde sistemim açılırken koşan pardus logosu yok oldu siyah ekranda kullanıcı adımı soruyor ardından parola giriyorum ve siyah ekranda öylece kalıyor masaüstünü başlatamıyorum bu sorunu nasıl çözebiliriz birçok uygulama yüklemiş ve ayar yapmıştım format atmak istemiyorum.

1 Beğeni

Teknik olarak kaldırdığınız paketleri geri yüklemek sorunu çözebilir ama diğer bağımlılık isteyen paketleri bulup kurmanız çok zor.İsterseniz sudo apt install *theme* ve sudo apt install pardus-xfce-desktop komutları ile tahmini olarak kaldırdığınız paketleri geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Depoda boot io gibi bir paket bulamadım.

1 Beğeni

sudo apt install theme komutu ile sistemim açıldı fakat gnome 3 masaüstü ortamına dönüştü birkaç uygulama kayıp uç birim kayboldu playonlinux kayıp fedora gibi birşey oldu bu hali ile sonraki güncellemeleri alır mı bilmiyorum.

sudo apt install pardus-xfce-desktop komutu ile orjinal arayüzü yükleyebilirsiniz.
Güncellemelerde sorun yaşamazsınız. Eksik olan programları yeniden kurabilirsiniz.

1 Beğeni

Destek için teşekkür ederim çalışan USB ile karşılaştırma yapıp hangi programlarin eksik olduğunu tespit etmeye çalışacağım çok sıkıntı olursa format atacağım diskin büyük bir bölümünü /home olarak düzenlemiştim temiz kurulum yaparsam disk bölümleme ekranında tekrar eski ayarları yapınca dosyalarım silinmez umarım

home dizini farklı bir bölümdeyse yeni kurulumda, diski elle bölümlemede /home olarak bağlamanız yeterli olur. Dosyalarınız kaybolmaz. Ama kurduğunuz programların kütüphaneleri silineceği için yeniden kurmanız gerekebilir.

sudo apt install pardus-xfce-desktop komutu ile xfce masaüstü ortamına döndüm kilit ekranı gdm3 oldu orjinal kilit ekranını beğenmiyordum daha güzel oldu orjinal kilit ekranında ekran klavyesi çıkmıyordu tv ye bağlı olunca her defasında kalkıp elle parola giriyordum. Birkaç kayıp uygulama var ama önemli değil temiz kurulum yaparsam tekrar parola ekranını gdm3 yapmaya çalışacağım umarım tekrar göçertmem ama bu sayede birçok şey öğrendim teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.