Pardus'u ikinci işletim sistemi olarak kurmak

Her seferinde sıfırlanıyor. Çalışmalarını sabit diskinize kaydederseniz sorun olmaz.

1 Beğeni

Daha önce defaatle yazdığım sebeplerden dolayı tam olarak pardus a geçemiyorum. bundan sebep kaybetmeyeyim dedim ikinci işletim sistemi olarak kurmak istedim. Bu konu altından inceleyerek başladım ama hdd bölerken aşağıda ss aldığım yerde takıldım. İncelediğim kadarı ile böyle bir hata alan yok. diğer işletim sistemimi bozma şansım yok. Fikir verebilirmisiniz?

Herkese tekrardan merhaba,
17.4 DDE sürümünü baska bir pcye kurmaya calisiyorum.Kurulumsuz sorunsuz acabiliyorum fakat kurulum yapinca acilmiyor.
Nerde hata yapiyorum,simdiden tesekkurler

Kurulumun son adımında ki grub kurulumunu seçmemişsiniz. En kolayı yeniden kurulum yapın ve son adımdaki grub kurulumunu /dev/sdX olan seçeneği seçin.

Not: Seçimde bulunan sdX Pardus’u kurduğunuz disk olması gerekiyor.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Dinamik diske dönüştürdünüz mü?
Yeni bölüm oluştur demeden Pardus kurulumunda boş alan olarak görebiliyor musunuz?

pardus ta alan gözüküyor ama kullanılmaz alan olarak duruyor. windows ta yeni basit birim olarak oluştur diyemiyorum

Maalesef diskteki tüm verilerin tamamen temizlenmesi gerekiyor.
Yani diski sıfırlamak gerekiyor. :confused::pensive:

Ne yazıkki buna imkanım yok. Zorunlu kullandığım sistemler windows aramasa direk pardus olacagız zaten de… ah bu şarkılar olmasa.

teşekkür ederim

Eğer yeniden kurulum yapma imkanınız varsa şu anlatıma göre kurulum yapabilirsiniz.

Öncelikle Bu işletim sisteminde emeği geçenlere ve Forumda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Hemen hemen bütün sorunlarımı bu forumda okuyarak çözdüm.

Merak ettiğim konu PC’imde şuan sadece Pardus Kurulu üzerine ikinci sistem olarak Windows kurulumu yapsam sorun olur mu?
windows kurulu pcye ikinci sistem olarak pardus kurmada sorun yok ama aynı durum tersinde de geçerli mi?

Tekrardan teşekkürler.

1 Beğeni

Önyükleyiciyi bozacağından dolayı tavsiye edilmemektedir.
Windows > Pardus sırasını takip etmelisiniz. Pardus > Windows sıralamasında Boot Repair isosu ile sistemi açıp onarmanız gerekecektir. (Download boot-repair-disk from SourceForge.net)

1 Beğeni

Cüneyt bey ilginiz için teşekkürler.
Windows Kurduğum zaman pardus yüklemede sorun yaşıyorum.

linux mint denedim kurdum fakat pardus DDE yazılımını komple harddiski sıfırlamadan başaramadım…

Merhabalar
Pardusu windows yüklü bilgisayarıma kurdum. Şu an için memnunum yalnız belgelerde kalan disk alanıma baktığımda 5.2 GB boş alan kaldığını gösteriyor. Normalde Harddiskim 500GB boyutunda. Windows’un dosyaları Pardus Masaüstünde görünüyor. Bilgisayarımda windows kurulumuna ihtiyacım yok. Acaba harddiskimi tamamıyla Pardus’a açmak için yeniden kurulum yapmadan yapabileceğim bir şey var mıdır?
Teşekkürler.

Grub düzenlemeyle hiç uğraşmayın. Diskinizde bulunan dosyalarınızı harici bir ortama yedek alın ve temiz bir kurulum yapın. En fazla 10 dakika sürer.

3 Beğeni