Pardusu kuramıyorum

Öncelikle pardusu kuramıyorum

Bu pardus yükleme flashını takmadan çıkan hata

Buda flashı takınca çıkıyor ve ardıdan şu geliyor

Bunun için acil çözüm arıyorum

Kuramıyorum derken bahsettiğiniz şey ilk kurulum mu yoksa Pardus kuruluydu üzerine tekrar mı kurulum?

pardus kuruluydu sonra win 10 yaptım sonra diski bölüp aynı zamanda pardusu kurayım dedim başarılı olmadı diski tekrar birleştirip tek pardus kalsın dedim ama sonuç yine aynı

Pardus'u ikinci işletim sistemi olarak kurmak - #8 linkini inceleyiniz.

1 Beğeni

malesef denemiştim ama çalışmadı

w’ndows 10 kurmalisiniz once. İlk olarak windows 10’u kurarken tüm diski silin hiçbir bölüm kalmasın ve yeni bölümleme yapmayın. Tüm diski silip tek bir disk olarak windows 10 kurunuz.daha sonra pardus iso yazdırıp pardusu windows üzerine kurunuz. kurarken windowsun boyutunu küçültme işlemlerini pardus kurulumu sırasında yapınız bu konuda anlatıldığı gibi ilerleyiniz:

3 Beğeni

denedim olmadı galiba sorun driverlerin yuklu olup olmadığından kaynaklı driverları indirip kurayım deneyim bilgi veririm

galiba sorunu buldum ama sizede bir sorayım ben win10u yeni kurdum ve hiç bir driver güncelleme vs yüklemedim driver sorunu olabilirmi bi deniyim bilgi veririm benimle aynı sorunu yaşayan varsa onlarada çözüm olur İNŞALLAH :smiley:

sonuç ne yazık ki aynı

Malesef işe yaramıyor

Canlı Pardus kurduktan sonra sudo apt install gparted komutu ile paketi kurun.
sudo gparted komutu ile çalıştırın ve sağ üst köşeden kurmak istediğiniz diski seçin.
Aygıtlar - Yeni bölüm oluştur seçin ve msdos olarak ayarlayın.
Disk bölümü üzerinde sağ tıklayın ve ext4 olarak biçimlendirin.
Tekrar kurlum deneyin.

Not: Yukarıdaki işlemler tüm diskinizi silecektir. Dosyalarınız yedeğini harici bir ortama alın.

1 Beğeni

canlı pardus nedir pardus hiç kurulamıyor

attığım grub resminden daha ileri gitmiyo exit export yazıp win10a gidiyo sadece

Canlı Pardus, hazırladığınız usb ile açılışta ki dil seçiminden sonra olan ilk seçenek Pardus Çalışan seçeneğidir.

1 Beğeni

malesef ekran gelmiyor gelse kolay yukarıda attığım resimlerde kalıyor

usb diskinizi yeniden oluşturun. piw programı veya rufus.2.12 sürümü ile dd modunda yazdırmayı deneyiniz. Ayrıca iso kalıp dosyasının md5 kodunu Pardus 17.3 Sürüm Notları – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM sayfasının en altındak ikodlar ile karşılaştırın. Kodlar aynı değişse iso kalıp dosyasını yeniden indirip usb belleğe yazdırın.

1 Beğeni

onu da denemiştim ama sonuç yine olumsuz :frowning: çözmemiz lazım pardusu sevmeye başlamıştım

bu resim belki biraz daha bilgi verir

hayla çözüm bulan yokmu :frowning:

Bios ayarlarından New card interference kısmını locked yapınız.