Pardusu USB den kurmak

Cümleten Selamın aleyküm arkadaşlar. Ben Pardusu kurmak istiyorum fakat nasıl kurulacağını bir türlü anlamış değilim. Şimdi sadece .iso dosyası flash bellekte lütfen yardım edin!!!

1-iso kalıp dosyasını unetbootin,rufus,isotousb gibi programlar ile flash belleğinize yazdırın.
2-Bilgisayarınızın bios ayarlarından legacy enabled, launc csm enable, uefi disable, fastboot disable (bu seçeneklerden olanlar varsa bu şekilde ayarlayın)
3-Bilgisayarınızın açılış önceliğini usb olarak ayarlayıp açılışı bu birimden yapın.
4-Pardus açıldığında (grafik ekranda) masaüstünde kurulum klavuzundaki yönergeleri takip ediniz.

Not:İkinci işletim sistemi olarak Pardus’u kurmak istiyorsanız, öncelikle windows sistemi açılarak diskinizden en az 30 gb lık bir bölüm oluşturmanız ve kurulum sırasında bu bölümü seçmeniz gerekir. Aksi halde windows bölümü silinir.

Not:Kurulum işlemini ilk kez yapıyorsanız bilgisayardaki önemli dosyalarınızın yedeğini harici bir ortama almanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Peki en az 30 GB’lık bölümü nasıl açacağım?

Bilgisayarınızı windows ile açtıktan sonra masaüstündeki bilgisayarım simgesinde sağ tıklayın ve “yönet” seçin.
“Disk Yönetimi” tıklayın ve hangi bölümden (C,D…) oluşturmak istiyorsanız o bölüm üzerinde sağ tık “Birimi Küçült” seçin.
Küçültmek istediğiniz alanı MB olarak girin (30000mb gibi) “Küçült” butonuna basın.