Pardusu Yeni Kurdum

Arkadaşlar pardusu yeni kurdum sayılır. Bu sisteme program yükleme nasıl oluyor? Forum içerisinde birinin paylaşımını gördüm bir tür market geliştirmişler, tamam o güzel ama diğer windows ta kurulan programları bunda nasil kurucaz? Ayrıca bu işletim sistemini kullanırken bilmem gerekenleri paylaşırsanız sevinirim.

1 Beğeni

Formumuzda wine ve playonlinux konularına bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Pardus/Linux un kendi programları vardır artık buna alışmalısın bunlar genellikle depodan yüklenir.KONSOL DAN DA YÜKLENİR wine ve Playonlinux programları ile windows programı kurabilirsiniz ama bazıları verimli çalışmayabilir.Siz en iyisi eskiyi unutun PARDUS Linux yolunu tutun.Bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

1 Beğeni

Evet, haklısınız. Tabi bizlerde zor geliyor, windows a o kadar çok alışmışız ki. Pardus zaten ilk kurulumda bir kullanıcının ihtiyacı olabileceği şeyleri yüklemiş. Aslında windows a özel üretilmiş yazılımları pardus kalıbına uydurmak, standart bir kullanıcı için zor. Bir şeyler indirirken nasıl windows mu mac mı diyo soruyorsa onun yanına linux da eklenmeli. Yavaş yavaş ben bazı yerlerde görüyorum ama bunun sayısının artması bizim elimizde, halkın elinde. Halk pardus kullanırsa yazılım üreticileri de mecbur olarakdan bu işletim sistemine uyarlamak zorunda kalacak.

Yerli işletim sistemimizin arkasındayım. İnşallah pardus daha da yaygın kullanılan bir işletim sistemi haline gelir.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.