Pardusumuz Hakkında Önerilerim

Herkese merhaba. Foruma yeni geldim. Pardusumuz hakkında birkaç öneride bulunmak istiyorum:

• Debian paketleri üzerindeki kontrolümüz arttırılmalı, yâni aldığımız bu Debian paketleri ülkemizin ihtiyaçlarına göre biraz daha özelleştirilmeli.
  • XFCE desteği hep devâm etmeli. Çünkü XFCE, işlevlilik ve hafiflik dengesi konusunda en iyi masaüstü.
  • Ben şu an yaşı 10’ndan fazla olan, Pardus 17.5 kurulu bir bilgisayar üzerinden yazıyorum. Benim bu bilgisayar videoları zor oynatıyor. Böyle bilgisayarlar için de şöyle hafif bir sürüm çıkarılabilir. Bu sürüm JWM, Trinity gibi bir masaüstüyle Firefox tarayıcı yerine daha hafif bir tarayıcı içerebilir. (Sonuçta israf etmeyelim böyle bilgisayarları, zâten ithal ediyoruz, israf edersek ithâlat artar.)
  • Daha hafif bir tarayıcı konusunda ise Pardus’un sitesinin de böyle bir tarayıcıyı desteklemesi lâzım ki forumu bu tarayıcıyla da gezebilelim. :grinning:

NOT: Bunlar, benim şahsî görüşlerimdir. Önerilerim üzerinden yapıcı olarak tartışabiliriz. :slightly_smiling_face:

5 Beğeni

Bu konu son cevaptan 2 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.