Pardusun Kullanılmaması

Merhabalar fazla linux kullanmayan birisi olarak pardus 23.1 Gnome sürümünü indirdim ve çok beğendim kolay ve kullanışlı olmuuş üstelik geri dönüşlere de önem verilmiş fakat pardusun yaygın olmamasının birkaç sebebi olduğunu düşünüyorum öncelikle devlet kurumlarında zorunlu tutulması gerekli evet kararname çıktı evet geçenler oldu fakat daha sonra pardusa geçen bazı kurumlar daha sonra windowsa tekrar geçti diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum insanlar iş yerinde pardus kullanınca alışacak olup kendi bilgisayarlarında da pardusu kullanacaktır diiye düşünüyorum bundan dolayı zorunlu geçiş olmalı belediye ve bazı bakanlıklarda zaten bu çapta bir geçiş olduğunda daha fazla geri dönüş olacak olup pardus daha hızlı gelişecektir diye düşünüyorum. Windows ve office lisanlarına ödenen paralar personel yetiştiştirilmesi için kullanılabilir böylece para yine ülkemizde kalır istihdam olur bilinçli insanlar yetişir vs. ve bildiğim kadarı ile tsk jandarma emniyet vb birçok kurum sunucu üstünden bilgisayar kullanıyor linux da sunucu desteği artar ise onların da geçişi hızlanır diye düşünüyorum aselsan havelsan gibi firmalarımız kullanılması gerekli olan uygulamaların yerlilerini ve daha iyisini zamanla yapar diye düşünüyorum bu geçiş aşamasında son durum nedir kimler geçmeyi düşünüyor bilgisi olan var ise yorumlarda yazarsa sevinirim.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.