Pardus'un yanına windows nasıl kurarım

Merhaba pardusu kurdum. Pardus’un yanına bir de windows kurmak istiyorum fakat nasıl yapacağım hakkında bilgim yok diğer konulara baktım işime yarayan bir şey bulamadım.

İlk önce windows kurulumu yapın. Diskinizi en az 2 parçaya ayırın. Pardus'u ikinci işletim sistemi olarak kurmak linkini inceleyerek kurulumu gerçekleştirin.

Şuanda işletim sistemi pardus usb ye iso dosyası yazamıyorum. (yedek pc yok)

WoeUSB kullanırken bu hatayı alıyorum yardım.

Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2019-08-02_07-43-57

Taktığınız usb belleği sistemden ayırarak yeniden deneyiniz.

aynı hatayı tekrar alıyorum malesef.

piw ya da dd komutunu deneyiniz.

1 Beğeni

piw indirdim .exe biçiminde geldi exe yi açmak içinde sanırsam wine gerekıyor wine kuramadım

Pardus mağazadan kurunuz.

Aynı hatayı bende zaman zaman alıyorum bu hatayı alınca usb belleği disk yöneticisinden biçimlendiriyorum sonrasında sorunsuz çalışıyor.

onu en az 20 kere denemişimdir ntfs olarak ama bu seferde bu hatayı verıyor.
2 gündür deliricem 10 saatlik uyku ile hala bunu yapmaya çalışıyorum

balenaEtcher kullanmayı denediniz mi

bundada 2. yer boş usb takılı

Flash belleğin sağlamlığından emin misiniz? Eğer sağlam ise biçimlendirirken ntfs yerine fat olarak biçimlendirin.

Bellek sağlam. Fat ile de denememe rağmen aynı hatayı alıyorum.

Program bir şekilde sisteminize kurulurken bazı uyumsuzluklar oluşmuş olabilir. Uzun yoldan çözmek isterseniz öneri olarak virtual box üzerine Windows kurup sanal makina içinden USB bellek oluşturabilirsiniz. DVD rom varsa Windows iso yansımasını DVD ye yazdırabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.