Parola mı bildiğim halde giriş yapamıyorum

(Semih) #1

Parola mı bildiğim halde giriş yapamıyorum.

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2

Büyük küçük harflere dikkat ettiniz mi? NumLock tuşuna dikkat ettiniz mi? Yaptığınız en son işlemler nelerdir? root kullanıcısı ile giriş yapmayı denediniz mi?

(Semih) #4

Parolayı giriyorum giriş yapıyor gibi oluyor kısa süre sonra tekrardan giriş ekranı geliyor.

(Semih) #5

Giriş ekranından ctrl+alt+f1 ile konsola erişip root olduktan sonra
sudo apt-get auto remove xfce4 ile yüklü masaüstü ortamını kaldırıp
sudo apt-get install xfce4 komutu ile tekrar kurdum sorunum çözüldü fakat neden böyle oldu hala anlayamadım,desteğiniz için teşekkürler.

(Semih) #6

Bu seferde böyle bir hata aldım sisteme giriş yapamıyorum. Pardus yazı ve simgesinden sonra bu ekran geliyor.

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #7

Hatayı veya ekran görüntüsünü paylaşın.

(Semih) #8

Eklemiştim ama yüklenmemiş boyut büyük diye buyrun.

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #9

Windows kurulu ise windowsu açarak shift tuşuna basılı tutup kapatın ve yeniden Pardus’u açın.
Olmaz ise aşağıdaki yöntemi deneyin:
Canlı sistemden (Pardus’u kurduğunuz flash disk) sisteminizi açın ve kurulu olan disk bölümüne göre aşağıdaki komutu düzenleyip çalıştırın:
fsck -fy /dev/sda1
Not: Örnek olarak sda1 yazdım, siz kendi bölümünüzü yazıp çalıştırın.

(Gökdeniz) #10

Bazen sorunlar klavye ile alakalı olabiliyor lütfen parolayı İngilizce karakterlerle yazın. Örneğin: i varsa ı yazın gibi.

(Semih) #11

Shift tuşu ile yaptım olmadı, verdiğiniz komut sonucu “Böyle bir dosya ya da dizin yok” hatası verdi

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #12

Açılışı canlı sistemden yapmamış olabilirsiniz. Pardus’u kurduğunuz flash bellek ile açıp kurulu olan Pardus’un bölümünü yazarak komutu çalıştırın.

(Semih) #13

Sorun çözüldü, bu hataların belirli bir sebebi olabilir mi? Bir hafta içinde iki hata aldım.

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #14

Windowsun düzgün kapatılmaması sorunun genel kaynağı olabiliyor.

(system) #16

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.