Parola mı bildiğim halde giriş yapamıyorum

Parola mı bildiğim halde giriş yapamıyorum.

Büyük küçük harflere dikkat ettiniz mi? NumLock tuşuna dikkat ettiniz mi? Yaptığınız en son işlemler nelerdir? root kullanıcısı ile giriş yapmayı denediniz mi?

Parolayı giriyorum giriş yapıyor gibi oluyor kısa süre sonra tekrardan giriş ekranı geliyor.

Giriş ekranından ctrl+alt+f1 ile konsola erişip root olduktan sonra
sudo apt-get auto remove xfce4 ile yüklü masaüstü ortamını kaldırıp
sudo apt-get install xfce4 komutu ile tekrar kurdum sorunum çözüldü fakat neden böyle oldu hala anlayamadım,desteğiniz için teşekkürler.

1 Beğeni

Bu seferde böyle bir hata aldım sisteme giriş yapamıyorum. Pardus yazı ve simgesinden sonra bu ekran geliyor.

Hatayı veya ekran görüntüsünü paylaşın.

Eklemiştim ama yüklenmemiş boyut büyük diye buyrun.

Windows kurulu ise windowsu açarak shift tuşuna basılı tutup kapatın ve yeniden Pardus’u açın.
Olmaz ise aşağıdaki yöntemi deneyin:
Canlı sistemden (Pardus’u kurduğunuz flash disk) sisteminizi açın ve kurulu olan disk bölümüne göre aşağıdaki komutu düzenleyip çalıştırın:
fsck -fy /dev/sda1
Not: Örnek olarak sda1 yazdım, siz kendi bölümünüzü yazıp çalıştırın.

Bazen sorunlar klavye ile alakalı olabiliyor lütfen parolayı İngilizce karakterlerle yazın. Örneğin: i varsa ı yazın gibi.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Shift tuşu ile yaptım olmadı, verdiğiniz komut sonucu “Böyle bir dosya ya da dizin yok” hatası verdi

Açılışı canlı sistemden yapmamış olabilirsiniz. Pardus’u kurduğunuz flash bellek ile açıp kurulu olan Pardus’un bölümünü yazarak komutu çalıştırın.

Sorun çözüldü, bu hataların belirli bir sebebi olabilir mi? Bir hafta içinde iki hata aldım.

Windowsun düzgün kapatılmaması sorunun genel kaynağı olabiliyor.