Pc sürekli kendi kendine yazı yazıyor

fotoğrafda gördüğünüz çark simgeli ayar tuşu sürekli x harfini tuşluyor. klavyeden sandım temizledim değilmiş.Format attım yine değil. Bir yerlere yazı yazmak o kadar zor oldu ki sürekli x harfi yazıyor kelimlerimin arasına.bunun sebebi donanımsal gibi ama sorun nerde olabilir bu tuşu veya fonksiyonunu nasıl kapatabilirim ?
konuyu doğru yere açmadıysam lütfen mazur görün…

Klavye kartı bozulmus olabilir, tuş çökmüş olabilir ya da arada tuslari temas ettiren sıvı olabilir. Baska bir sorun olacagini sanmiyorum.

Sorunu düzelttim, bu dell pc lerin kronik sorunuymuş.
Öncelikle sorunun tanımı ve çözümü şu şekilde, dell kullanıcılarına belki lazım olur…
Bir bilgisayar mühendisinin dell formunda paylaştığı çözüm :

“Sorun şuydu: Üç kısayol düğmesini bağlayan hat (bir çeşit otobüs, bazı plastik ve diğer iletken malzemeden yapılmış) altındaki bir metalle temas ediyordu, böylece Windows Hareketlilik Merkezi’ni tekrar tekrar ortaya çıkardı (x’ler devre dışı bırakıldığında). Bu bağlantı hattı avuç içi dayanağına bağlıdır. Yaptığım şey, o metal ile bu hattın bağlantıları arasına bir pamuk topu koymak. Bu benim sorunumu çözdü.”

Bende sorunu resimdeki tuşu söküp plastik tuş iskeletini bıçakla ayırarak aradaki bağlantıyı kestim. Sorun çözüldü…

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.