Permission denied hatası alıyorum!

Merhaba benim bir sorum olacaktı. bir sh uzantılı dosya var ve ben bunu açmak için bir konuya başvurdum

Blok-alıntı 12.04 - Permission denied when running .sh scripts - Ask Ubuntu

oradaki adımları izledim ve
mustafa@AnaLaptop:~$ cd Masaüstü/ddlc/
mustafa@AnaLaptop:~/Masaüstü/ddlc$ chmod +x DDLC.sh
mustafa@AnaLaptop:~/Masaüstü/ddlc$ sudo sh ./DDLC.sh
[sudo] password for mustafa:
./DDLC.sh: 77: exec: /home/mustafa/Masaüstü/ddlc/lib/linux-x86_64/DDLC: Permission denied
mustafa@AnaLaptop:~/Masaüstü/ddlc$ chmod u+r+x DDLC.sh
mustafa@AnaLaptop:~/Masaüstü/ddlc$ ./DDLC.sh
./DDLC.sh: 77: exec: /home/mustafa/Masaüstü/ddlc/lib/linux-x86_64/DDLC: Permission denied
mustafa@AnaLaptop:~/Masaüstü/ddlc$ sudo ./DDLC.sh

kodlarını aldım. daha birçok şey denedim ancak olmadı biraz da acemiyim yardım ederseniz sevinirim

Selamün Aleyküm
Kurulum betiği ile alakalı bir sorun olabilir.
Kurulumunu yapmak istediğiniz dosyayı masaüstünden ev dizinine taşıyın ve kurulumu tekrar yapmayı deneyin.
Belki bir ihtimal Türkçe karakterlerde sorun yaşıyor olabilir.

Ekleme:
Oyun buysa eğer steam üzerinden kurabilirsiniz.

Steam üzerinden deniyecektim ancak desteklenen sistemlerde sadece windows ve ios vardı bende ondan dolayı denemek istemedim.
Şimdi denedim ancak yine aynı hatayı verdi. Bende wine ile exe dosyasını çalıştırarak problemimi bir nevi çözdüm.
Ilginiz için teşekkürler…

Merhaba. Öncelikle dosyanızın izinlerini kontrol edin.
Bulunduğunuz konumda şu komutu çalıştırın:
ls -all

Eğer izinlerde bir problem görüyorsanız. Şu linkten chmod izinlerinin nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.