Pinterest Sayfasına Erişemiyorum

Aynı donanımla windows tarafında çalışırken bir sorun yok. Ancak Pardus tarafındayken pinterest yazdığımda google sonuçlarında yeralıyor:

Ekran görüntüsü_2023-03-07_18-43-49

Fakat sonuca tıklattığımda aşağıdaki hatayla karşılaşıyorum:

Ekran görüntüsü_2023-03-07_18-44-36

Ne yapmam gerekiyor?

Sistem saatinizi kontrol edin derim. Sistem saati uyumsuz veya değişik ise ssl ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Hocam sistem saati doğru gözüküyor. Yalnız, google’a sorarak söylüyorum.

Daha evvel windowsa geçerken windows’un saati bozuluyordu. Bunun önüne geçmek için linux tarafında birşeyler yaptım ama ne yaptığımı hatırlamıyorum.

Ağ ayarlarından google DNS’sini seçmeme rağmen değişen birşey yok maalesef.

Ekran görüntüsü_2023-03-08_18-11-08

Çözüm için aklınıza birşey geliyor mu?

Başka tarayıcılarda denediniz mi?

Hayır, denemedim.

Chrome kullanıyorum. Windows tarafında da chrome var, sorunsuz açılıyor. Sorun linux tarafında.

Merhabalar tekrar.

Pardus Yazılım Merkezi’nden Firefox ESR kurdum. Pinterest sorunsuzca açıldı. Sorunun Chrome’dan kaynaklandığı belli oldu. Peki chrome neden pinterest’i açmıyor? Hangi ayarlara bakmak gerekir?

Teşekkürler.

Düzeltme Önemli:

Adres çubuğunda “tr.pinterest.com” yazıyordu. tr ibaresini kaldırınca pinterest açıldı. (Chrome için söylüyorum. ). Sayfa açılmasına rağmen adres çubuğundaki url’nin başına yine tr ibaresi geldi. Yani google’a sormadan direkt adres yazarsam açılıyor.

Siz yine de Firefox ile de bir deneyin. Aynı tarayıcı bile olsa farklı işletim sistemlerinde farklı çalışabiliyor. Tarayıcı haricindeki konularda yorum yapmadan önce sorunun Chrome’la ilgili olmadığından emin olmak gerek.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.