Playonlinux ayarlar menüsü

pardus21 de playonlinux (yazılım merkezinden yükledim) sanal sürücüler “Playonlinux yapılandırması” altındaki “Wine’ı yapılandır” , “kayıt defteri düzenleyicisi” , “control panel menüleri” açılmıyor.
Yeni bir uygulama yükleneceği zaman daha önce yüklü olan sanal sürücüler de görünmüyor, her seferinde sadece yeni bir sanal sürücü oluştur seçeneği ile yükleme işlemi devam ediyor.
19.5 da böyle bir sorun yaşamamıştım.
Yeni sürüm ile uyumsuzluk söz konusu olabilir mi?
Lütfen playonlinux yerine wine tavsiye etmeyin. Win98 altında 32 bitte çalışan bir programı yüklemeye çalışıyorum ve wine okyanus gibi :slight_smile:
Teşekkür ederim.

Selamün Aleyküm
Eğer tek bir yazılım için kullanacaksanız özel olarak hazırlık yapılabilir. Böylece daha verimli olur.
Kullanmak istediğiniz yazılım nedir? Eğer internetten temin etmemiz mümkün değilse paylaşabilir misiniz acaba?

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Aleyküm Selam
Tek bir yazılım için (biraz özel) kullanacağım . Belirttiğim gibi daha önce 19,5 sürümünde POL ile sorunsuz yüklemiştim. Win98 ve wine sürümünü de 1.2.2 olarak seçmiştim.
Ancak, 21 de diğer tüm wine ve windows sürümlerini denememe rağmen ya yüklenmiyor ya da yüklense dahi çalıştırmıyor.
Playonlinux uygulamasının pardus 19,5 ve 21 sürümlerinde farklılıkları varsa bu farklılıklara göre en azından çözüm yolu arayabileceğimi düşünüyorum.
Daha önce forumda benzer konularla ilgili wine sürümünün kararlılık gösterdiği için pardus depolarında güncellenmediği gibi yorumlara da rastlamıştım.
Aslında windowsun hemen her sürümü için lisanssa da sahip olarak 2. işletim sistemi kurarak bu sorunu çözebilirim ama ille de yerli ve ille de pardus :slight_smile:
Tekrar teşekkür ederim

1 Beğeni