PlayonLinux ile Microsoft Office Kurulumu

LibreOffice Microsoft Office uyumsuzluğunun çok sıkıntısını yaşıyorum.

Ben müdür yardımcısıyım. Gelen belgeler hep word ve excel belgeleri olduğundan, özellikle tablolarda çok sıkıntı yaşıyorum. Sayfalar ve tablolar kaymış oluyor hep.

Bilgisayarı yeniden başlatıp windows olarak açarak halletmek zorunda kalıyorum sık sık.

PlayonLinux ile ne kadar denediysem de office kuramadım bilgisayara.

2 Beğeni

Masaüstü sürümü gibi olmaz ve sorduğunuz sorunun yanıtı bu değil ama Office Online’ı denediniz mi?

1 Beğeni

Buna ek olarak her ne kadar açık kaynak olmasa da ücretsiz olduğu için Google Drive’ye yükleyip açmak da denenebilir.

1 Beğeni

Denemedim. Masaüstüne indirdiğim bir dosyayı (word, excel) office online ile açabiliyor ve düzenleyebiliyor muyum?

Selamün Aleyküm
Kullandığınız Microsoft Office sürümü hangisi acaba???

2007, 2013, 2016 hepsi olur. Hepsini de kullanıyorduk. Ama crack ile tabi. :sweat_smile:

Cross över da yanılmıyorsam programın adı. Office 2016 yi pardus 19.5 de aciyordum ben sıkıntısız.

google Drive sürekli kullanıyoruz zaten. dosyanın içini görmeme ve düzenlememe izin verseydi olurdu. İşimi görürdü… Ama aşağıdaki resimdeki gibi malesef…

Bu konuda detaylı bilgi verebilir misiniz, nasıl oluyor, nasıl yapılıyor? Cross över nedir? Acemi olduğum için çok bilmiyorum.

Ayrıca forumda Libre Office’dense WPS Office’in Microsoft Office ile daha uyumlu çalıştığı söylenmişti.

Bir diğeri de:

Bunu nasıl yapıyorsunuz? 2007 de olur.

PlayonLinux - wine - crossover ;
Bu ve benzer programların " tümü ", deneysel çalışmalar.
Windows programlarını Linux ile tam ve eksizsiz kullanamazsınız.
Kullanabilseniz dahi, bir şekilde " hatalar " olacaktır.
Sonuç olarak, windows işletim sistemi için yazılan programların,
Linux işletim sisteminde çalıştırılması, verimsizlik ve zaman kaybına yol açar.
Liibre Ofis programı veya Google Dokümanlar,
kullanıcıların her ihtiyacını karşılayabilir nitelikte.
Çözümü bu programları kullanarak bulmalısınız,

3 Beğeni

Şimdilik bununla devam edeceğim. Çoğu şeyde Libreoffice ile sıkıntı çıkmıyor zaten. Ama bazen tablolarda ya da sayfalarda kaymalar oluyor. Düzeltmesi de zor oluyordu. Onda da google dökümanlar ile çalışacağım. Siteyi aç, yükle vs işi çok uzatacak ama seyrek olduğu için idare etmeye çalışacağız. İnşallah sıkıntı çıkmadan devam ederiz.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Yukarıdaki kodlarda çift virgül geliyor onları çift tırnak yapalım.
wine güncel kuruyoruz.
Ofis kurulum klasöründe sağ tık terminal açıyoruz. Terminalde wine Setup.exe diyerek ve Playonlinux ile kurulumu tamamlıyoruz.
Elinizdeki ofis versiyonunu bu şekildeyebirsiniz.

Yukarıda Zoho Writer ile aç yazısının yanındaki ok işaretine bastığınızda xlsx dosyaları için E-Tablolar, docx dosyaları için Dökümanlar diye bir seçenek çıkması lazım. Oradan düzenleyebilirsiniz.

Yada direk aşağıdaki bağlantılar ile girip drive hesabınızdaki dosyayı veya bilgisayarınızdaki dosyayı yükleyerek düzenleyebilirsiniz.

Google E-Tablolar: Google E-Tablolar: Oturum Açın
Google Dökümanlar: Google Dokümanlar: Oturum Açın

Bunu yapmayı beceremedim ya. Oradaki komutlar bir bütün mü, her satır ayrı komut mu, nasıl çalışacak, anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

Evet, çok şükür, en azından Libreoffice tarafından tam bir çözüm olana veya MEB pardusa geçene kadar bu işimi görür. Allah razı olsun. Bilgisayarda programda çalışırkenki esnekliği vermiyor, biraz dolambaçlı oluyor ama, derdimi tam olarak çözüyor.

Bu da yine benim açtığım konuya söylenmişti. Libreoffice’e göre daha iyi ama onda da sıkıntı çıkaracak derecede kaymalar oluyordu. Diğerinde de yine muhtemelen olacak. Dökümanlar ve e-tablolar işimi görecek inşallah şimdilik.

1 Beğeni

Free Trial Download, Run Windows Apps with CrossOver | CodeWeavers bu sitesi uzun zaman oldu bende kullanmayalı. İnternetten bir de crack bulmanız gerekiyor.14 gün deneme süresiyle çalışıyor. Resmi platformda bulamazsınız. Telegram da hür Pardus grubuna sorarsanız. Daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Hatta bakayım bende bir yerlerde kalmış olabilir. Telegram: Contact @HurrPardus buradan yazın. Bende crack vardı diye hatırlıyorum. Yardımcı olmaya çalışırım

wine6.txt (598 Bayt)

Her satır ayrı komut

1 Beğeni