Programı kaldırmaıyorum dosyayıda

Uygulamayı kaldıramıyorum - açılmıyorda daha öncesinde direk paket olarak indirmiştim ve yüklemiştim whatsie olabilirdi neyse yanlış yaptım bu sefer bu whatsapp uygulaması kaldırılmıyor ,açılmıyor,dosyasıda silinmiyor.

Kısacası masa üstüne whatsap uygulamasını kurmam gerek daha öncesinde yapmıştım.Ekran görüntüsü_2020-08-13_03-41-20 Ekran görüntüsü_2020-08-13_03-42-24 Ekran görüntüsü_2020-08-13_03-42-36

Hangi yolla yüklemiştiniz?

Opt dizinindeki dosyaları kaldırmak için kök hesabına ihtiyacınız olabilir. Uçbirime sudo thunar yazıp, açılan pencereden o dosyaları kaldırın.

dosyayaı kaldırmayı becerdim ama başlar menünsünde proggram listeisnde kaldı sadece tek .Ekran görüntüsü_2020-08-13_14-45-43

whatsie yükeldim onu kullanjıytorum çok kulanışlı ama diğerini başlar menüden silemiyorum klasör dizinlerini sildim.

Uçbirim ile yüklemiştim.

Yüklemek için girdiğiniz komutu yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.
Ayrıca menüyü düzenlemek için sudo apt install menulibre komutuyla menulibre paketini yükleyebilirsiniz. Kendim kullanmadım ama forumdaki yorumları olumlu.

Ekran görüntüsü_2020-08-14_00-23-43

dediğiniz programı yükledim açtığpıdma direk bu çıkıyor burdanda nasıl sileceğimi bulamadım :slight_smile:

Merhaba

sudo tar -xJvf Whatsapp64.tar.xz -C /opt/Whatsapp/

cd /opt/Whatsapp

sudo cp WhatsApp.desktop /usr/share/applications

bu komutları ile yüklemiştim ve açılamdı program - dosya konumunu silmeye başardım ama

başlat menüsünde uygulamasını silemedim hala gözüküyyor :slight_smile:

Uçbirim açıp, şu komutları uygulayın:

• cd /usr/share/applications

• sudo rm WhatsApp.desktop

bu iki komuttan sonra menüdeki kısayol silinecektir. menulibre uygulaması da zaten bu kısayolun bozuk olduğunu belirtmiş. Bu komutları uygulayarak kısayolu sildiğinizde, menulibre’nin verdiği hata ortadan kalkacaktır.

Ekran görüntüsü_2020-08-14_14-23-52

yaptım olmadı :frowning: hala orada duruyor .

başlat menüsünde

düzelmeyecek galiba değerli hocam :frowning: .

Kısayolu silmişsiniz. Menüden kaybolması gerekirdi. Bilgisayarı yeniden başlatınca gitmiyorsa menulibre’yi tekrar deneyin. Bakalım silinecek mi.

Uçbirimde şu komutları çalıştırın:

• cd ~/.local/share/applications
  • ls -l

İkinci komuttan sonra o dizindeki alt dizinler ve dosyaların listesi gelecek. O listede WhatsApp.desktop adında dosya varsa şu komutu çalıştırın: rm WhatsApp.desktop.
Menüdeki uygulamaların bulunduğu başka bir konum bilmiyorum. Bu kez sorununuzun çözüleceğini tahmin ediyorum.

Whatsapp ı bilgisayardan nasıl kullanıyoruz?
Bu aralar çok ihtiyacım olacak.

https://web.whatsapp.com/ linkinden kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.