[Proje] Pardus için Son Kullanıcı Yama uygulamamız

Bunun sebebi eski eklentinin kalıntıları olabilir.
Şu komutları deneyin, bilgisayarı yeniden başlatın işe yaraması lazım.

sudo rm -rf /usr/share/gnome-shell/extensions/desktop-icons@csoriano/
sudo rm -rf /home/KULLANICIADINIZ/.local/share/gnome-shell/extensions/desktop-icons@csoriano/

Ekleme: Bu komutu betiğe varsyılan olarak ta şu anda ekledim. İsterseniz yeniden indirip de çalıştırabilirsiniz.

Masaüstü eklentisi neden değişti derseniz en önemli nedeni
1- Sağ Tık/ Yeni belge zımbırtılarının masaüstüne de gelmesi
2- Masaüstüne sürükle bırak desteğinin gelmesi

varsayılan olarak gelen pardusta bu 2 özellik malesef bulunmuyor.

5 Beğeni

Elinize sağlık, güzel ve faydalı bir uygulama olmuş

2 Beğeni

Güncelleme 0.7.0

• Numlock tuşunun sürekli açık olması özelliği eklendi.

https://github.com/mahmutelmas06/PardusYAMA/releases/latest

4 Beğeni

elinize sağlık. numlock açık özelliği hangi kategori altında yüklenecek?

İlk baştaki seçenek.
Yazılımları güncelleştir ve modernize et. (Yakında ince ayarları yap olarak ayıracağım)

3 Beğeni

merhaba. çeşitli denemelrde bulundum ancak masaüstü simgesi olarak görünen ve etkileşen simgeleri kaldırmayı başarsam da arkaplan görüntünün parçası gibi olan ve etkileşmeyen simge görünümlerini silemedim. tam böyle olmasına razı gelmişkeneklenti ayarları ince ayarlar menülerinde kurcalamalar yaparken masaüstünde simgeleri göster ayarını kapalı konuma getirince sorunum olan simge görüntüleri kayboldu. bir ferahlama hissettim. :wink:

1 Beğeni

çalışmanız için teşekkür ederim. xfce bilgisayarıma yükledim. yeniden başlatmadan sonra firefoxta pardus forum ve google sayfalarında yazılar okunmaz oldu. nasıl düzeltebilirim? yamayı kaldırmanın yolu var mı?

Xfce ayarlarindan Gorunum ayarlarindan yazi fontunu ya da temayı degistirmeyi deneyin. Ekran goruntusu atabilir misiniz gorebilmemiz icin ? Bende boyle bir sorun yok su an.

1 Beğeni

Ekran görüntüsü_2020-07-21_21-47-07 Ekran görüntüsü_2020-07-21_21-47-34 firefoxu tamamen silip yükledim aynı

1 Beğeni

firefox indirme sayfasından yeni dosya indirip açıyorum düzgün görünüyor. eskisini silip yüklüyorum yine bozuk.

Sorun fontlarla alakali gözüküyor.
2 yontemi de sirasiyla deneyin. Mutlaka sorun cozulur.

Ayarlar/Görünüm ve Ayarlar/Pencere den ayri ayri…

Fontlari, olmazsa temayi degistirin.

2 Beğeni

uçbirimden firefoxu kaldırıp yeniden kurmanın faydası olmadı. kalıntıları sildiğim halde.
En son yeni indirdiğim firefox dosyasını lib içine kopyalayıp bütün mozilla kalıntılarını sildim. başlattaki kısayolu da buraya bağlayınca halloldu.

2 Beğeni

Pardus temiz kurulumda ingilizce dili eklenmemiş olarak geliyor sonradan biz yüklüyoruz misal steam de counter strike oynarken her defasında ingilizce dili olmadığına dair uyarı veriyor, sonradan yükleyince düzeliyor. Yama uygulaması içine otometik dil ekleme modülü ekleyebilirseniz güzel olur.

3 Beğeni

Merhabalar,

Biz de aynı yolda ilerliyoruz amacımız aynı diyebilirim ama biz web olarak yapıyoruz. Göz atmak isterseniz:

Kullanıcı adı: weblab1
Parola: weblab1

2 Beğeni

1- Pardusu, Steam veya Counter-Strike ı İngilizce olarak mı kullanıyorsunuz Türkçe olarak mı ?

2- Sisteme İngilizce dilini hangi yöntemle yüklüyorsunuz ?

Ona göre kendim bir deneyip bakayım. Bende tamamı Türkçe olarak ayarlı ve bu uyarılar hiç gelmiyor ki normal şartlarda da gelmemesi lazım.

1 Beğeni

Mevzu sadece steam değil ingilizce diline ihtiyaç duyan tüm uygulamalar hata verebiliyor. Autodesk Eagle baskı devre çizim programı da ingilizce dil eklemeden çalışmıyor.
“sudo dpkg-reconfigure locales” bu komut satırını terminalde çalıştırıyorum daha sonra açılan menüden “en us utf 8” seçiyorum ardından varsayılan dil olarak türkçe seçili bırakıp kayıt ediyorum düzeliyor.

2 Beğeni

Güncelleme 0.7.1

- Sisteme İngilizce dil yükleme desteği eklendi. (Yazılımları güncelle seçeneği ile yüklenir)
- Java yükleme seçeneği eklendi. (Oracle Java JDK ve JRE yüklenir. Varsayılan olarak ayarlanır.)
- Gnome eklentileri Sistem Dizinine taşındı.
- Lutris sürümü güncellendi.
- Başlat menü logosu Pardus logosu olarak ayarlandı.

2020-08-04 13-26-06 ekran görüntüsü

Gelecek sürümde yapılacaklar:
Libreoffice, Firefox gibi yazılımları depoda olmasa bile son sürüme güncelleme desteği.

4 Beğeni

Özelleştirmelerin hepsini kendim yaptığım için bu yamayı henüz deneme ihtiyacı duymadım. Bir sanal makine veya temiz kurulumla denemeyi düşünüyorum.
GitHub’dan ve buradan takip ediyorum. Çok güzel bir yere evrildi bu proje. Başarılar dilerim.

2 Beğeni

Sağ tıkla donanım ve sistem bilgilerini görebileceğimiz bir seçeneğe tıklama imkânımız olsa, tıklayınca neofetch gibi bilgileri önümüze dökse kullanışlı olurdu @mahmutelmas06.

2 Beğeni

Boyle ek bir seçenek yerine Pardusyama açılışında sistem ozelliklerini göstermesini sağlayabilirim.

Yada cpux penceresi saglayan bir buton eklenebilir…
https://x0rg.github.io/CPU-X/

Üstüne düşünelim

5 Beğeni