[Proje] Pardus için Son Kullanıcı Yama uygulamamız

Geri dönüşlerin anında karşılık bulması güzel, umarım şuan eksik olarak gördüğümüz yama ile giderilen şeyler orjinal Pardus yüklemesinde giderilmiş olur Pardus her geçen gün daha da güzelleşiyor

6 Beğeni

Pardus 17.5 DDE kullanıyorum Sistemime XFCE ve Pardus Yamayı yükledim ve ardından XFCE’yi kaldırdım. Ama Windows Fontları yüzünden tarayıcım bozuldu. Şu an DDE’yi kullanıyorum.

Fontlar bozulunca tarayıcı ayarlarında yazı tipini değiştirdim ama yazılar biraz havaya kalkık görünüyor. Firefox’da sıkıntı yok.

DeepinEkranGörüntüsü_20200806195409

1 Beğeni

Ve bir özellik önerim olacak;
Mesela yamayı yükledik ama bir şeyler ters gitti ve yamanın yaptığı değişiklikleri geri alma özelliği olursa iyi olur.

4 Beğeni

Daha once hiç baskabir ortam uzerine xfce yukleyerek denemedim ama sorunun fontlardan kaynaklandığını sanmiyorum. Bu sekilde bir deneyip gormem lazim.

Ikinci oneriniz uzerinde calisiyorum. Yakinda yayinlarim :slight_smile:

3 Beğeni

resim
bunun nedeni ne olabilir?

2 Beğeni

Aşağıdaki adımları izleyerek öğrenelim.

1- Sadece firefoxta mı oluyor ?
2 - Görüntü ayarlarından ve Pencere ayarlarından Temanızı değiştirerek bir dener misiniz ?

Olmazsa bilgilendirin tekrar bakalım.

2 Beğeni

Google Chrome’da (resmi web sitesinden indirdiğim) da yazılar biraz havaya kalkmış gibi görünüyor.
resim resim
ve Görünüm ayarlardan temamı değiştirdim ancak hala sorun yaşıyorum. Yamayı yüklemeden önce her şey düzgündü

1 Beğeni

Bu tema bende ön tanımlı olarak gelmedi. Yüklemek için ne yapmalıyım?

1 Beğeni

https://github.com/mahmutelmas06/PardusYAMA/archive/master.zip

Linkten yamayı kurarsanız yamayla birlikte yüklenir.

1 Beğeni

Başlangıçta bunu kurdum zaten. Ama ön tanımlı olarak beyaz bir tema geldi.

@mahmutelmas06

1 Beğeni

Teşekkürler. Pardus 17’den 19’a yükseltince sorun çözüldü.

2 Beğeni

Gnome arayuzunde iseniz

Ince Ayarlar / Görünüm / Temalar

yolunu izleyip Qogor-Dark i secin.

Xfce arayuzunde iseniz

Ayarlar / Gorunum ve Ayarlar / Pencere

seceneklerinden ayri ayri Qogor-Dark secenegini seçin

2 Beğeni

Söylediğiniz yolları denemiştim. İlgili tema ve paketler yoktu. Kendim el ile yükledim.

Sağ tıka koymadım ama Pardusyama açılışına koydum.
Sanırım yeterli gelir

https://github.com/mahmutelmas06/PardusYAMA/releases/latest

4 Beğeni

Telegram’ı da unutmayın bence hayla Pardus deposunda tarihi eser olarak yayınlanıyor.

Telegram’ı kendi yerelinize kurmanız daha verimli olur. Kendi güncelleyicisi olduğu için sorunsuz güncellenebiliyor.
Ama tek eksisi sadece mevcut kullanıcı için yüklenmiş oluyor.

1 Beğeni

PARDUS YAMA için önerim pardus yamaya ekleyeceğiniz program/paket leri kare çerçeve içine alıp renklendirin yani bir nevi pardus mağazaya benzetebilirsiniz.
Ekran görüntüsü_2020-08-27_12-50-07

3 Beğeni
>     git clone https://github.com/efeyaryukey75/Telegram-Script

>     cd Telegram-Script/

>     chmod +x Telegram-Script.sh

>     ./Telegram-Script.sh

Telegram son sürümü için script mevcut.

2 Beğeni

Aslında mevcut mağazanın da bu konuda radikal bir karar alması lazım. Çok ağır çalışıyor Pardus-Mağaza ve görünüm pek hoş ve kullanışlı değil. Zenity ile yapılabiliyorsa yeterli. Amaç zaten son kullanıcı için hafif ve basit birşey sunmak. Yoksa çoğu kişi işini ya terminalden ya da synaptic ten hallediyor.

1 Beğeni

Pardusyama magazada olmayan sadece olmazsa olmaz uygulamalari içeriyor. Uygulama yukleyici olarak düsünmeyin.

Ozunde Pardusyama bir İnceayar uygulamasi.

3 Beğeni