[Proje] Pardus için Son Kullanıcı Yama uygulamamız

Yalnız Linux program ve paket isimleri içeriğini anımsatacak şekilde değil maalesef. Belki benim gibi yeni kullanıcılar için bu paket ve programların ne oldukları ve neye yaradıklarını da bildiren hatırlatma veya açıklama cümleleri de beraber bulunabilir.

1 Beğeni

Merhaba ben yamanızı yükledim ancak alt panelde değişiklikler yaptı ve ben bunu beğenmedim. Görünüm ayarlarından ben değiştirdim ama resimdeki gibi sağda pil simgesi değişmiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim

Ekran görüntüsü_2020-09-22_02-53-05

Pc yenidem baslatinca pil simgesi duzelir ama beğenmezseniz…
Gorunum ayarlarindan Simge temasını Pardus olarak degistirin.

2 Beğeni

Güncelleme 0.8.1

Yapılan Değişiklikler

-Bazı otomatik yüklemelerin kullanıcıların hoşuna gitmemiş olduğunu gördüm. Bundan dolayı neredeyse tüm yamalar kullanıcı seçimine bırakıldı.
Yalnızca olmazsa olmaz kimseyi rahatsız etmeyecek bazı değişiklikler otomatik yapılıyor.

-Qogir teması da çok beğenilmedi. Dolayısı ile kaldırıldı. Sistemin varsayılan teması kullanılıyor.
Sadece Pencereyi kapat, küçült düğmeleri kare olarak değiştirildi.
Başlat çubuğu yüksekliği biraz artırıldı.

Ekran görüntüsü_2020-10-05_13-19-45

-Numlock açılışta etkin gelme seçeneği eklendi.

-Flathubdan uygulama yüklerken Flatpak Gui seçerek komutsuz yükleme desteği yer almaktadır.

Ekran görüntüsü_2020-10-05_13-23-03

Ekran görüntüsü_2020-10-05_13-27-20

-Steam yükleme yalnız bırakıldı.

-Wine ve Lutris birlikte yüklenecek şekilde ayarlandı.

• Sisteme Pardus backports deposunu ekleme seçeneği eklendi. Deneysel depoyu eklemek isteyen betiği not defteri ile açarak deneysel depo önündeki # seçeneğini kaldırsın. Sistem kararlılığını etkilediği için ben devredışı olacak şekilde ayarladım. Backports deposu malum -t komutu ile zorlanmadıkça sisteme etki etmiyor.

Ekran görüntüsü_2020-10-05_13-11-46

Son kullanıcı için Pardusya yapılabilecek değişiklik önerilerinizi bekliyorum.

7 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.