Proxy Ayarlarını otomatik yazdırma

Liderahenk kurulumundan sonra ldap login işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile beraber kullanıcıların login olduktan sonra proxy ayarlarını otomatik olarak almalarını sağlayacak windows server 2012 group policy’den gönderilen register ayarlarına benzer bir çözüm bulabilirmiyiz. 250 adet bilgisayarda ve 1500 kullanıcıda tek tek bu işlemleri yapmak çok mantıklı değil. Tarayıcılara (firefox veya google chrome) proxy ayarlarını otomatik import işlemini liderahenkten kural yazararak yapabilirmiyiz. İstemci bilgisayarları bir şekilde proxy ve güvenlik duvarına yönlendirip internette gezinme kayıtlarını tutturmamız gerekiyor.

1 Beğeni

Merhaba;

LiderAhenk browser-plugin’ ile Firefox üzerinde yapılan proxy ayarlarını lider üzerin gerçekleştirilebilir. Fakat Chrome ayarlarını kendi üzerinde değil makineden alıyor.

Ömer Bey Merhaba

Sizin çok başınızı ağrıtıyorum ama konsoldan paketi yükledim ancak ayarları nereye gireceğiz.

Merhaba;

Ahenklere paket kurulumu yapıldıktan sonra LiderArayüz üzerinden politika uygulayarak gerçekleştirilir. İsterseniz http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/lider-console/lider-console-kullanim/lider-console-kullanim/ adresindeki belgeleri okuduktan sonra bu aşamalara geçin.

Ayrıca browser-plugin’de Firefox güncellemesi sonrası bizim tarafımızda yapılacak adımları bulunmakta. Bu adımlar tamamlandıktan sonra duyuru şeklinde güncelleme alınması istenecektir.

Politika tanımlarken aşağıdaki resimde görünen hatayı alıyorum.

“Kayıt kaydedilirken hata oluştu.”

Ayrıca dokümanda gösterilen liderprivilege tanımlamasında çift tıklandığında rapor ayrıcalıkları ekranı gelmiyor.

Proksi tanımlaması yapamıyorum.

Firefox güncellemesi ile birlikte konfigurasyon ayarlarının yeri ve içeriği değişmiş bulunmakta, bu nedenle bizden güncelleme duyurusu geldikten sonra bu eklentiyi kullanmanız iyi olacaktır. Şuan yapacağınız ayarları yazacağı dosyayı bulamayacak, girdiğiniz ayarlar etkili olmayacaktır.

Birde liderPrivilege ayarlarını alt alta girebilir misiniz, karakter hatası veya boşluk sebebi ile çalışmayabiliyor.

Profiller birleşerek politikaları oluşturur, önce profil oluşturup isimlendirin, daha sonra politikaya isim verin, bu şekilde dener misiniz?

Burada politikaya isim vermediğiniz görünüyor.

Ömer Bey İyi akşamlar

http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/eklentiler/browser/

adresindeki dokümana göre önce profil oluşturmaya çalıştım ancak yine aynı hatayı verdi. Veritabanına yazmada mı bir sorun var bilemiyorum.

Merhaba, başka bir eklentide aynı hatayı alıyormusunuz?

Ömer Bey Günaydın bazı profilleri tanımlayabiliyorum.

atp yetkisi tanımlanabiliyor.

Merhaba, Firefox için bizden güncelleme duyurusu sonrasında hareket edebilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.