Ptt Messenger Hakkında


(Enes) #1

Merhaba Pardus gönüllüsü arkadaşlar…

Haberlerde okumuşsunuzdur, yakın zamanda ptt messenger isminde bir mesajlaşma programı kullanmaya başlayacağız. Android ve apple platformlarına yüklenebilecek bir program ve yerli whatsapp adıyla anılıyor.

Merak ettiğim konu, bu programın Pardus’a yüklenebilmesi veya gömülü gelmesi için bir çalışma, düşünce, girişim var mı, olacak mı?


(Faruk GÖLLER) #2

Merhaba Enes Bey;

Öncelikle PTTMessenger kendi web sitesinde de yazdığı gibi bireysel kullanıcıların indirip kurabileceği veya kullanabileceği bir uygulama değildir. PTT’nin kurumsal müşterileri için geliştirdiği bir iletişim aracıdır. Durum bu olduğu gibi indirip kuracağımız bir dosya da mevcut değil. Üretici bunu sadece kurumsal müşterilerine sunuyor.

Pardus ile ilgili böyle uygulamalar gömülü gelir mi gelmez mi bir şey diyemem ama şu durumda PTTMessenger için pek mümkün değil sanırım.

Bu arada lütfen yanlış anlama sözüm sana değil, bu “yerli whatsapp” tabiri hiç hoş değil bunu birileri söylüyor ve dilden dile böyle yayılıyor. Yani adamlar program üretmiş, bir adı var zaten. Neden yerli whatsapp diyoruz ki? Yarın öbür gün araba ürettiğimizde “yerli mercedes” mi diyeceğiz?

“Yerli whatsapp” isyanım size karşı değil lütfen yanlış anlamayın lafı geçmişken değinmek istedim :smiley:

Saygılar…


(Enes) #3

Yerli whatsapp konusunda sizinle hemfikirim.

Ptt messenger özellikle devlet kurumlarında çalışan memurları tarafından da kullanımı zorunlu olacak gibi duruyor. Malum devlet kurumları whatsapp grupları aracılığıyla resmi yazıları bildirebiliyor.
Her neyse… Ptt messenger’da Pardus’da devletin, arada böyle bir köprü kurulsa güzel olur.


(system) #4