Python Terhis Hesaplama (Arayüzlü) GUI

Arkadaşlar 6-7 ay kadar önce konsol uygulaması olarak Python3x ile yeni askerlik sistemine göre Terhis Hesaplama programı kodlamıştım.

Şimdi bu programı PyQt5 ile arayüzlü (GUI) olarak kodlama zamanım oldu.

Ben IDE olarak Pycharm kullanıyorum, Qt Creator 'de GUI tasarlarken oldukça işimizi kolaylaştırıyor.

Python ile ilgilenen yada kullanıcı arayüzü tasarlamak isteyen arkadaşlara örnek olması açık kaynak olarak github üzerinden yayınladım.

https://github.com/tvardar/TerhisHesapla-GUI üzerinden kaynak kodlarına ulaşabilirsiniz.

Python ve masaüstü programlamaya başlayalı 6-7 ay kadar oldu pek bir tecrübem yok, bugüne kadar web tasarımı ile uğraşmaktaydım. Ben çok keyf aldım. Sizlerden de ilgilenen olursa umarım faydalı olur.

PyQt5 vb gibi konularda sıfırdan başlayınca kaynak sorunu olmuyor değil, ya da anlaşılabilir kaynak yok gibi.

Sıfırdan gelen birisi için gerçekten pek kolay değil gibi duruyor ama merak etmeyin oldukça keyf alacaksınızdır. İlgilenen arkadaşlarımında küçük büyük fark etmez yazdıkları programları paylaşmalarını beklerim. Teşekkürler

Ekran görüntüsü

9 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.