Qt creator açamadım?

Selamlar arkadaşlar qt creator kurdum fakat visual studio ya göre biraz karışıkmiş yeni proje açmak istiyorum fakat sürekli " kit selection" diye bir şey çıkıyor ne olduğunu anlamadan daha yeniyim yardımcı olursanız sevinirim…

Kit selection kısmında uygulamanızı hangi Qt kiti derleyecek onu seçiyorsunuz.
Masaüstü uygulaması yapıyorsanız Desktop kiti,
Android uygulaması yapıyorsanız Android kiti vs.

O kısmı direk olarak geçebilirsiniz. Eğer Kit bulunamıyorsa:

sudo apt install qt5-default

komutunu çalıştırın.

bende aynı durumu yaşamıştım :slight_smile: yukarıda ki kod ile Desktop kit kurabilirsiniz.

Komutu uyguladım fakat yine kit çıkmıyor?

Paket bulunamadı?? Çıktısını veriyor…

Kodu aynen kopyalayın.

2 kodu da doğru şekilde yazdım ve indirdi fakat hiç birşey değişmedi hala kit yok…

Siz depodaki qt-creator’u mu kurdunuz. Yoksa sitesinden mi indirip kurdunuz?

Pardus-store ile kurdum doğru bir kurulum yapmayı anlatirsaniz tekrar yüklerim …:sweat_smile:

Ozaman artık konu @Yunusemre beylik.

Qt creator ile çalışma yapmak istiyorum fakat kit seçme kısmında hiç birşey yok ne denediysem olmadı birşeyler yanlış gidiyor bulamıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olacağım :sweat:

1 Beğeni

@kaan bey, ben zaten sözylemiştim olmadığını belirtiyor.

Kaan abi buradaki şeyleri yaptım fakat olmadı?

qt-sdk paketi yüklü mü?

Maalesef aynı sorunu bende yaşadım. Mağazada bu uygulamanın bağımlılıklarının acil düzenlenmesi gerekiyor. Yani uygulama kurulurken gcc paketlerinin ve diğer paketlerin kurulması gerek. Ben kurana kadar canım çıktı. Keşke adımları tek tek not etseydim. Tekrar bir kurulum yapmayacağım yakın zamanda. Umarım bulursunuz çözümü. Fakat size kısaca şunu söyleyeyim gerekli paketleri yükledikten sonra uygulamayı komple kapatıp açmanız gerekiyor. Sonra tekrar deneyin.

qt-sdk paketinde yükledim…

Tools - Options - Build & Run - Kits yolunda ki Qt version seçip onayla.

2 Beğeni

Teşekkür ederim hocam desktop kiti çıktı çok şükür … Peki android vs… diğer kitlere nasıl ulaşabilirim…

Diğer kitler için yeni bir konu açın isterseniz. Buradan diğer kullanıcıların takip etmesi karışır.

2 Beğeni