Qt Creator başlamıyor

Qt Creator’ü yükledim uygulama mağazasından. Çalıştırmak istediğimde aşağıda ki gibi mesaj veriyor. Disable plugin dediğimde de yine açılmıyor.

Merhaba!

Show details’a basınca ne diyor? Terminalden qtcreator.sh yazarak çalıştırmayı dener misiniz?

Qemu üzerinde Pardus çalıştırıyorum orda yükledim çalışıyor. Fiziksel makina da ilk mesajımda ki hatayı veriyor ilginç.

Show details de;

Disable plugins permanently in Help > About Plugins.

konsoldan qtcreator.sh uygulayınca komut yok diyor. qtcreator dediğimde ise yine aynı pencere geliyor ve çıktı;

basat@pardus-a750gm-m:~$ qtcreator
ConnectionServer error: "QLocalSocket: Remote closed" "/tmp/QtCreator-RlXCsW/ClangBackEnd-19944"
Parçalama arızası
basat@pardus-a750gm-m:~$ 

Milis Linux üzerinde sanal makinada pardus ve projem;

2 Beğeni

Selamün Aleyküm
@mamoo Projeniz bittiğinde duyurusunu hususen bekliyorum. Eğer beni hatırlarsanız mesaj atmanız çok sevindirir.
Bu tarz yazılımların eksikliğinden dolayı dönüşüm yapılabilecek birçok yerde dönüşüm yapılamıyordu.
Merakla bekliyorum…

2 Beğeni

Proje şuan kullanılabilir durumda. Duyurusu. Halen daha geliştiriyorum. Daha detaylı bilgi için GİT deposu
Milis Linux üzerinde çalıştırmanızı tavsiye edeerim en sağlıklı Milis Linux üzerinde çalışır. Bilhassa veritabanı ve otomatik yedekleme vb. için.

4 Beğeni

Kütüphaneleri güncellemek gerekiyor olabilir. Sorunun nerede olduğuyla ilgili bir bilgi vermemiş. Belki Show Details butonuna bastığınızda da bir bilgi veriyordur. gdb ile backtrace almayı deneyin, belki anlamlı bir çıktı verir. gdb için şunu deneyin:

QT_LOGGING_RULES="qtc.*;*.debug=true" gdb -batch -ex run -ex bt --args qtcreator 2>&1 | tee -a qtcreator.log

Çalıştırdıktan sonra qtcreator.log isminde bir dosya oluşturacak. Bu çıktı belki bir ipucu içerir.

Son üç yıldır Qt Creator kullanmıyor ve geliştirmiyorum, o yüzden qtcreator.sh’a ne oldu, bilemiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam, bir shell script ile önce hazırlık yapıp sonra qtcreator uygulamasını açıyordu.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.