Radiant-Mate Simge Teması Kurmak İstiyorum

Radiant-Mate, bir Mate masaüstü ortamı simge temasıdır. Son derece şık ve hoş ve temiz bir görünüme sahiptir. Daha önce Lubuntu kullanırken devamlı bu temayı kullanırdım. Depolarda bulunmadığından internetten bu temayı araştırdım. Sadece burayı bulabildim: Radiant-MATE-Silver - Gnome-look.org

İsim biraz farklı ancak simgelerin birçoğu benziyor. Bu sayfadan indirdiğim arşiv paketini klasöre çıkararak;

./usr/share/icons içerisine attım. Ancak Ayarlar>Görünüm>Simgeler’de görünmüyor.

Sistemimi yeniden başlattım. Yine değişen birşey olmadı. Bu ikon setini sistemime kurmama yardımcı olur muydunuz?

Teşekkürler.

NOT: Aranızda Mate masaüstü kullanan varsa tema klasöründen arşivleyerek yüklerse o da olur; bir de öyle denerim.

Tekrar merhaba arkadaşlar.

İstediğim paketi Ubuntu Mate içersinden arayıp bulmaya karar verdim. Ancak Ubuntu Mate ISO’su 2,8GB civarında ve internet paketim sınırlı.

Aranızda paket ve hız sorunu olmayan biriniz bu isoyu indirip benim için bu paketi upload edebilir mi?

Sanal makinede çalıştırınca; ./usr/share/icons klasörüne bakacaksınız. Bu klasörden Radiant-Mate klasörünü bulup masaüstüne zipleyerek upload edeceksiniz.

Umarım yapabilecek biri çıkar.

Bu konuda sizi son kez rahatsız ediyorum.

Şansımı denemek istedim.

Bunun mavisini kullanıyorum çok memnunum ama Radiant-Mate’i de istiyorum.

sudo apt install mate-icon-theme
bu komut ile mate icon theme paketini kur. dediğin paket içinde yoksa radiant-mate.tar.gz yi açıp usr/share/themes içine atarsın. Hafta sonu aklıma gelseydi senin için .deb paketi yapardım. :slight_smile:

Yaptım zaten olmadı ilk mesajımda anlatmıştım. Bu temayı bulmam lazım.

http://packages.linuxmint.com/pool/main/m/mint-x-icons/mint-x-icons_1.6.4_all.deb
Sanırım aradığın icon paketi mint-x

radiant-mate.tar.gz yi açıp usr/share/themes atman lazım

Merhaba Bülent hocam.

Mint-X ikon takımı, Radiant Mate ikon takımının editlenerek değiştirilmiş halidir. Orjinal temadan farkları vardır. Sizi rahatsız etmeyen ama benim gözüme batan farkları var. Bu nedenle bu ikon teması olmaz.

Bana tam adı: “Radiant-Mate” olan, orjinal ikon takımı lazım.

Aradığınız bu olabilir mi?

https://github.com/lah7/Ambiant-MATE

Ubuntu için olduğu belirtilmiş ama Pardus içinde sorunsuz çalışır bence

Bu olabilir. İçerikte aradığım tema var ama uyacak mı diye linux tarafına geçip bakmam gerek. Yarım saat kadar sonra dönüş yapacağım.

EDİT: Tema çalıştı. Lakin isim doğru olsada içerik biraz şey… nasıl söylesem şöyle anlatayım: Kısacası buradaki arkadaşlar görevlerini tam yaptılar. Detaya girecek olursam, tarih olarak korona zamanlarında Lubuntu 1604 kullanıyordum. Bu sırada kendi deposundan synaptic vasıtasıyla Radiant-Mate ikon temasını kurdum. Tema o kadar harikaydı ki anlatılır gibi değildi. Örneğin çöp kutusu bir zamanlar ubuntudaki cam çöp kutusuydu. Diğer ikonlar harikaydı. Şu an kurduğum tema adı aynı olsa da farklı bir ikon seti.

Kısacası tam olarak bu değil ama aradığımı buldum diyeyim, hepinize teşekkürler. :+1:

REEDİT: @mobilturka Bülent hocam, gerek sizin verdiğiniz link, gerekse @yazilimtek’in linki konuyu çözdü.

1 Beğeni

@shampuan ilgili tema geliştiricisi güncelleme yapmayı bırakmış :frowning: ama biraz ince ayar yaparsanız bence yine istediğiniz gibi olacaktır.

1 Beğeni