Raspberry Pi 4 Unity Dosyası Nasıl Çalıştırabilirim?

Merhaba,

Unity’den aldığım bir çıktıyı nasıl Pardus işletim sistemi kurmuş olduğum Raspberry Pi 4’te çalıştırabilirim?
Her hangi bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler.

Raspberry’nin işlemci mimarisi ARM, intel bilgisayarların ise x86 veya amd64 tabir ettiğimiz farklı bir mimari.

Unity’de çalıştırılabilir olarak aldığınız çıktıyı raspberry’e uygun arm mimarisine göre alırsanız orada çalıştırabilirsiniz. Herhalde rpi 5 ile arm64 olması lazım.

@eminfedar çıktı alırken bahsettiğiniz hususa dikkat etmiştim, bu işlemi yapıp çıktı alıp yüklediğimde uygulamayı açmayı denediğim zaman uygulama kendini klonluyor ve açılmıyor. Yeni bir tane kopyasını oluşturuyor.

Merhabalar,

Siz yaptığınız projenin çıktısını(render) almadan sadece kaynak dosyalarını mı aldınız? Eğer sadece kaynak dosyalarını aldıysanız diğer aktardığınız cihazda da Unity programı yüklü olması gerekiyor. Eğer çalıştırılabilir dosya istiyorsanız Unity programının render kısmında uygun platformu seçip çalıştırılabilir dosya şeklinde çıktı alabilirsiniz. Unity’i uzun zaman önce kullanmıştım. O zamanlar Windows için çıktı almıştım. Ama seçenekler arasında Linux da vardı. İsterseniz deneyebilirsiniz. Umarım faydası olur.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.