Realtek rtl8821CU wifi Adaptör Sürücü sorunu

Pardus 21’de sorunsuz çalışan ve 23 güncellemesi sonrasında Realtek rtl8821CU wifi Adaptör sürücüleri yüklenmiyor. Bu konuda sorun yaşayıp çözüme ulaşan var mı?

Selamün aleyküm hocam.
Öncelikle pardus 23 xfce veya gnome masaüstünden Wi-Fi işaretine basıp kullanılabilir ağlara bastığınızda hiçbir Wi-Fi ağı gözükmüyorsa:

Sistem kartınızı tanıyor mu kontrol edebilmek için:

sudo lshw

Komutunun çıktısında bahsettiğiniz kartın ismi gözükmüyor ise:
Uyarı! Yapacağınız işlemlerde sorumluluk size aittir. Sisteminizde oluşabilecek kazalara karşı yedekleme yapmanızı öneririm

mkdir -p ~/build
cd ~/build
git clone https://github.com/brektrou/rtl8821CU.git

Her kodu uçbirimde (konsolda) ayrı çalıştırınız.
Daha sonra ifconfig komutu ile ağ adınızı öğreniniz. Varsayılan olarak wlan0 olmakta olduğundan bunun için işlem yapmanıza gerek yok.

Dkms altyapısını kullanarak sürücü güncellemesini yapacağız.

Yüklemek için: sudo apt install dkms
Çalıştırmak için: ./dkms-install.sh

Ağ sürücünüz yüklenmiş olması gerekiyor.

Kaynak: Realtek RTL8821CU Linux Driver

Hocam anlatmış olduğum yöntem sorununuzu çözmez ise Pardus 21 den Pardus 23 e geçişlerde sorun olabiliyor. Pardus 23 temiz kurulum yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.

Hocam bu yöntemleri denemiştim zaten.
Ayrıca ben;

DKMS olmadan derleyin ve yükleyin

Aşağıdaki komutları kullanın:

cd ~/build/rtl8821CU
make
sudo make install

Daha sonra kaldırmak isterseniz aşağıdakileri yapın:

cd ~/build/rtl8821CU
sudo make uninstall
komutlarıyla 21 sürümünde sorunsuz kuruyordum ama 23 sürümde çalışmadı aygıt. Ama mutlaka bir çözüm bulunacaktır.

Hocam o zaman dediğim gibi driver çalışmaması Pardus 21 den Pardus 23 e güncelleştirme yapıldığında oluşan paket çakışmalarıyla alakalı olabilir.

Yedekleme yapıp temiz kurulum yaparsanız sorunu çözebilirsiniz diye umuyorum.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.