[REHBER] Heroic Games Launcher Nasıl Kurulur?

Merhaba!

Heroic Games Launcher, Epic Games, GOG Games ve Amazon Games için bir istemci. Bu istemciyi kullanarak Linux -Pardus da dahil- dağıtımlarında oyun oynayabilirsiniz.
Ben kendim Legends of Runeterra yükleyebildim ve gayet iyi çalışıyor.

Heroic’in birtakım özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

• Oyun Detayları: Oyunların açıklaması, yayıncısı, indirme ve kurulum boyutu gibi detayları görebilirsiniz.
  • Platform Seçimi: Linux ve macOS’ta, desteklenmeyen yerel oyunların Windows versiyonlarını kurabilirsiniz.
  • Mağaza Erişimi: Epic, Amazon Prime veya GOG mağazalarına Heroic’in arayüzünden doğrudan erişebilirsiniz.
  • Kütüphane Düzenleme: Oyunları favorilere ekleyebilir veya oynadığınız/hiç oynamayacağınız oyunları gizleyebilirsiniz.
  • Tema Seçenekleri: Varsayılan renkler hoşunuza gitmiyorsa, değiştirebilirsiniz.
  • Wine Yöneticisi: Linux’ta, oyun deneyimini ve uyumluluğunu iyileştirmeye odaklanmış Wine sürümlerini indirebilirsiniz.
  • Dil Desteği: Topluluk tarafından 40’tan fazla dile çevrilen Heroic, global bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Heroic Games Launcher’ın sürümlerine buradan erişebilirsiniz.

Ama direkt mevcut zamanda -3 haziran 2024- son sürümü indirmek istiyorsanız bu linke tıklayabilirsiniz: İNDİR

Wine Bağımlılıklarını Kurma

Oyunların çalıştırılabilmesi için Wine bağımlılıklarını kurmak gerekiyor.
Aşağıdaki kodu uçbirimde çalışırarak tek seferde tüm bağımlılıkları kurabilirsiniz.

sudo dpkg --add-architecture i386 && sudo apt update && sudo apt install -y wine64 wine32 libasound2-plugins:i386 libsdl2-2.0-0:i386 libdbus-1-3:i386 libsqlite3-0:i386

Yerleşik Wine Yöneticisi

Heroic Games Launcher’da yerleşik Wine Yöneticisi bulunmaktadır. Buradan istediğiniz Wine-GE ve Proton-GE sürümlerini kurabilir, oyunları hangi sürümden başlatacağınızı seçebilirsiniz.

Tavsiyem Proton-GE kullanmanızdır. Daha iyi çalışıyor gibi.

Heroic Games Launcher Oyun Kurulumu​

Kütüphane üzerinden oyun seçin. KUR butonuna basın. Hemen kurmayın. Açılacak pop-up’ta Wine sürümünü seçin. Çok bir bilgim yok ama Proton-GE sürümü seçmenizi önerebilirim çünkü sanki daha iyi çalışıyor gibi.
Yani en azından ben koskoca **Cyberpunk 2077’**i oynadım -sıfır sıkıntı.

Oyun kurulunca başlatabiliriz. Örneğin ben Legends of Runeterra isimli oyunu Proton-GE ile başlattım.

Heroic Games Launcher cidden çok başarılı bir Epic ve Gog istemcisi. Linux’ta oyun oynama olayını büyük ölçüde ileriye taşıyor.

Ben de bugün itibariyle komple Pardus’a geçtim. R6S oynamak istersem Windows 11’e geçerim yine tabii.

Kalın sağlıcakla!

5 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.