[Rehber] Teze sayfa numarası verme

Selamun aleyküm.
Libre Ofis 6.1’de bir teze sayfa numarası verme işim oldu. Bir süre araştırdıktan sonra aşağıda anlattığım yolla başardım. Sizinle de paylaşmak istedim.

Biçemler>Biçemleri Yönet seçilir. Sağdaki Biçemler penceresindeki Sayfa Biçemleri düğmesine tıklanır. Seçimden Yeni Biçem düğmesine tıklanıp, Yeni Biçem… seçilir. Örneğin, Roma ismi verilip, tamam denilir. Örneğin, Paragraf Biçemleri tıklanıp, tekrar Sayfa Biçemleri tıklanarak, Roma isminin görülmesi sağlanır. Roma ismine sağ tıklanıp, Düzenle seçilir. Sayfa sekmesine tıklanır. Sayfa numaraları I, II, III, … seçilip, Tamam tıklanır. Jüri sayfası silinir. İç kapağın en sonuna (örneğin 2. sayfanın en sonuna) tıklanılır. Ekle>Daha Fazla Kesme>Elle Sonlandır… tıklanıp, gelen pencerede Biçem: tıklanıp, örneğin Roma seçilip, Sayfa numarası değiştir yazısına tıklanıp, TAMAM seçilir. Örneğin, 3. sayfanın alt bilgi kısmına gelinir. Alt Bilgi (Roma) yazısına tıklanıp, Sayfa Numarası Ekle seçilir. İstenirse yukarıdaki Ortala düğmesine tıklanır. Örneğin, genel bilgiler sayfasından önceki sayfanın en sonuna tıklanıp, Ekle>Daha Fazla Kesme>Elle Sonlandır… tıklanıp, gelen pencerede Biçem: tıklanıp, Varsayılan Biçem seçilip, Sayfa numarası değiştir yazısına tıklanıp, TAMAM seçilir. Örneğin, 8. sayfanın alt bilgi kısmına gelinir. Alt Bilgi (Varsayılan Biçem) yazısına tıklanıp, Sayfa Numarası Ekle seçilir. İstenirse yukarıdaki Ortala düğmesine tıklanır. Jüri sayfası eklenir. Biçim>Kapak Sayfası>Mevcut sayfalar kapak sayfasına dönüştürülüyor tıklanıp, Kapak Sayfası Sayısı: örneğin 3 yapılır. Ayrıca, Tartışma ve Öneriler ile Kaynaklar sayfalarının numaralarının görünmemesi için, Biçim>Kapak Sayfası>Mevcut sayfalar kapak sayfasına dönüştürülüyor tıklanıp, Kapak Sayfası Sayısı: örneğin 3 yapılır. Örneğin, ilk sayfa 18/21 gözüküyorsa Sayfa kısmına 18 girilir. Eğer diğer sayfa numaraları Roma rakamları ile gözükürse, alt bilgideki sayfa numarasına çift tıklanıp, Biçim penceresinden Arap (1 2 3) seçilip, Tamam tıklanır.

4 Beğeni

Aleyküm Selam
Ellerine sağlık. Allah(C.C.) razı olsun. Sağolasın. :blush:
Eğer imkânınız varsa izletili(videolu) anlatımını çekip paylaşabilir misiniz acaba? Daha anlaşılır olur…
Selametle…

Allah razı olsun İlhami Bey. Ancak işlem bayağı uzunmuş. Bu işlemi daha kısa yoldan yapabilmek için yazılımcılar inşallah bir düzenleme yaparlar.

1 Beğeni

Allah cümlemizden razı olsun. Zaman bulmakta zorlandığımdan anca cevap verebildim.
Kazam programı ile bir video çektim.

Hayırlı çalışmalar dilerim.

4 Beğeni

Çok teşekkürler. Çok iyi bir paylaşım.

Ellerinize sağlık.
:wave::wave::wave:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.