Renk canlılığı / soluk renk sorunu

Merhabalar.
Windows’tan pardusa geçince renklerde bir solukluk var. Bütün linux distrolarda bu şekilde oluyor. Kırmızı tam kırmızı gibi değil, filtreli gibi. Renklerin canlılığını arttırma ayarı yok mu? (xgamma / xrandr gibi komutlarla renk tam olarak canlanmıyor)

Aradağım şey;
Win10 da iken intel grafik panelinde bulunan renk ayarlarındaki gibi, Hue & Saturation ayarları.

Ayrlar içinde bir renk profili ayarı var oradan renk kalibrasyonu yapmayı denediniz mi?

Öncelikle teşekkür ederim erken dönüşünüz için :slight_smile:. Yeni kullanmaya başladım pardusu. (Linux’a da çok hakim değilim). Bahsettiğiniz ayar bu kısımda mı, tam olarak nasıl gireceğimi belirtebilir misiniz, çünkü bulamadım :frowning:

ayarlar editöründen değil başlatta bilgisayarı kapat tuşunun solundaki aynı simgeye sahip başka bir ayar arayüzü var ordan tıklayıp girdikten sonra renk ayarları var o kısımda

Dediğiniz kısmı açtım, oradaki görünüm adı altında renk ayarları var ama o aradığım özellik değil :frowning:

Görünüm ayarının dışında başka renk ile alakalı bir ayar göremedim, ayarın olduğu kısmın ekran görüntüsünü alma şansınız var mı acaba?

https://community.linuxmint.com/software/view/dispcalgui

dispcalgui diye bir program varmış nette buldum belki işine yarayabilir.

Dediğiniz uygulamayı indirdim lakin düzgün çalışması sanırım. Kullananlara nazaran farklı bir tepki aldım. Uzun bir uğraş beni bekliyor, teşekkür ederim :slight_smile:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.