Resimleri tam ekran gösterme sorunu

Kaç yıldır bir klasördeki resimleri slayt şeklinde tam ekran göstermeye çalışıyorum sınıfta, hep aynı sorunla karşılaşıyorum. Slayt gösterisini bitirme fonksiyonu çalışmıyor, sağ üst köşede gizli olan. Resmin üzerine basılı tutup açılan menüde de gösteriyi bitirme bağlantısı yok. Sinir oluyorum bu yarattığınız duruma. Daha güzel bir program yapamaz mısınız siz bu konuda; daha işlevsel olan bir program? Kötü bir imaj yaratıyorsunuz sınıflarda Pardus için…

Alpay bey, çok çeşitli resim/slayt gösterim programları var. Pardus ile ön tanımlı gelen genel maksatlı (hafif) gösterim programını kullanıyorsanız, ileri seviye ihtiyaçlarınızı tatmin etmeyebilir o. Ben grafikle pek ilgili biri değilim ama boş bir zamanımda araştırır, size birkaç tane alternatif önermeye çalışırım.

Her sınıfa ayrı ayrı yükle mi diyorsunuz, kim yapacak onu? Zaten öğretmenler yabancı bu sisteme, siz iyice yabancılaşsın istiyorsunuz… Madem yapacaklar, öyle ise tam yapsınlar. Her yerde her istediğini yapamıyor insan; birinin yaptığı bir değişiklik, aynı tahtayı kullananlara zorluk yaratıyor…

Başka bir çözümü yok. Alışsınlar.

Ben bireysel kullanıcı olduğum için, daha evvelki yorumum da bu yöndeydi. Kurumsal kurulum ve kullanım konusunda yorum yapamayacağım. Okuldaki sistem kurulumu ve yönetiminden sorumlu olan kişiye müracaat edip daha gelişkin bir resim/slayt gösterim programı kurmasını (her sınıfa) isteyebilirsiniz.

Bu Pardus’u kodlayanlar unutmasın diye yazıyorum buraya, resim slayt gösteriminde iken resmin üzerine bastığınızda açılan menüde gösteriyi bitir, duraklat gibi, masaüstü değiştir gibi bağlantılar eğlesinler, sağ üst köşedeki gizli gösteriyi bitir düğmesine gösteri nedeni ile ulaşılamadığı için yazıyorum buraya…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.