Samsung CLP-680ND renkli yazıcı

Samsung CLP-680ND renkli yazıcı fotoğrafı çok geç yazıyor, yazıncada fotoğraf yarım ve fotoğraf görünemeyecek şekilde çok koyu çıkıyor ve ardından ikinci kağıda
EROR :
MemoryFull
OFFENDING COMMAND :
image
STACK :
r
Sys / Start
Sys / Start
bu şekilde hata uyarısı yazıyor, ayrıca kağıda belli aralıklarla paralel siyah lekeler bırakıyor. yazıcıyı pardus 23.1 menüsünden yazıcı ayarlarından internete bağlanarak kurdum. Yazıcı üzerindeki isim ve modelle kurulum yaptım. tekrar tekrar silip bilgisayara tanıttım fakat değişen birşey olmadı bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler…

Sürücü kurulumu?
https://support.hp.com/us-en/drivers/samsung-clp-680-color-laser-printer-https://ftp.hp.com/pub/softlib/software13/printers/SS/SL-C4010ND/uld_V1.00.39_01.17.tar.gz

Geç yazdirma sorunu icin, internet uzerinden kurdum demişsiniz, çok buyuk ihtimalle ethernet kablonuz yada yazicinin bagli oldugu ethernet portu arizali. Rica etsem Kontrol edebilir misiniz?

Kaç tane şerit şerit cizgiden bahs ediyorsunuz4 mu 6 mi? ornek test ciktisini paylasabilir misiniz?

Transfer bled denen tambur ya da doctor blade denilen tonerin içinde ki bıcak ta soluk ciktiya neden olur.
Eğer şeritler duzse drum ya da şarz merdanesinde eger egikse toner kontaklarinin oldugu kulakciklardan yapar.

Son olarak tonerleriniz orjinal mi dolum mu?

yazıcı kendi usb kablosu ile bağlı sayfa ortasına parelel dört adet şerit bırakıyor. pdf ve fotoğrafları çok geç yazdırıyor. pardus mağazasında bulunan tüm pdf ve fotoğraf proğramlarını denedim. fotoğraf yazdırmada en iyi sonucu kolourpaint verdi. pdf de ise pardus kurulumunda hazır gelen belge görüntüleyici en iyi sonucu verdi. Ancak pdf de ki yazılar net değil. Fotoğraflar da bazen siyah beyaz basıyor. siyah beyaz olunca görüntü daha net. renkli baskıda bazı proğramlar fotoğrafı yarım basıyor. bazı proğramlar kağıt ortasına basıyor. Kolourpaint tam sayfa renkli basıyor. Ancak görüntü kalitesi düşük. pdf ve fotoğrafı yazdır dedikten sonra yazıcı komutu aldıktan sonra yazdır dediğimiz proğramı kapatırsam daha erken yazdırıyor. proğram açıkken bekliyor. windos 10 da bu tür sıkıntılar yoktu. sürücünün tüm install paketlerini kurdum. toner orjinal. Uçbirimden sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum sonuç aynı en son 2017 sürüm Hp sitesinden indirdim. yazıcının kendisinde proplem olsa windos da aynı proplemi yapması gerekmez mi ?

install.sh
install-printer.sh
install-scanner.sh

Teşekkür ederim. uçbirimden kurulum yaptım, fakat geç yazdırma ve bu bellek yetersiz uyarısı yazmaya devam ediyor. proplem pdf ve fotoğraflarda, lipre ofis writer sayfası yazdırmada proplem yok. sadece sayfanın orta kısmına bir birine parelel dört adet çizgi leke bırakıyor.

EROR :
MemoryFull
OFFENDING COMMAND :
image
STACK :
r
Sys / Start
Sys / Start

burada ki yönergelere göre hafızayı temizleyin
4 tane şerit varsa drum arızalı. Drum cıktı kalitesini önemli ölçüde etkiler. Bir tamirciye götermenizi öneririm.
Kolaylıklar dilerim.

Aşağıdaki komutun çıktısını yazabilirmisiniz?
sudo lpinfo -v

Aşağıdaki bağlantıda benzer bir sorununun çözümü mevcut, ancak kartuş ile ilgili olduğu sonucuna varılmış

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=403801

ilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim…

ilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim, ekran görüntüsündeki uçbirim komut listesi normal midir, yapabileceğimiz başka işlem var mı, şimdiden tekrar tüşekkürler…