Samsung SCX4300 yazıcı tanıtımı

Selamualeykum hocam benım eski stil yazıcı var samsung scx 4300 pardusa yükleyebilir miyim? yüklersem driver var sa sitesinde debian mı linux mu kurmalıyım ?

Wine ile kurduğum progamları nasıl kaldırabilirim synapic bulmuyor.

(progam yazmak istiyorum metin editoru lazım hangisini önerirsiniz )

Sürücüyü linkten indrip, indirilen dosya üzerinde sağ tık > buraya ayıkla seçin arşivden çıkacak uld dizinine giriniz.

Burada terminal açarak; sudo ./install-printer.sh komutunu çalıştırınız. İşlemler bittikten sonra yazıcınızı ekleyebilirsiniz.

Wine ile yüklediğiniz programlar, whisker menüde wine kategorisine eklenir, oradan kaldırabilirsiniz.

Yazılım Geliştirme - Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM kategorisini araştırarak daha önce açılmış 4-5 konuyu inceleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Aynısını yaptım hocam aynı sorun bir daha denerim.

Progamda unınstall yok hocam pdf kurdum yanlıslıkla kalkmıyor

Whiskerde kaldırmak istedigim dosya yok simdi

Hocam benim yazıcıda usb görünmüyor ne önerirsiniz

selamualeykum hocam yazıcıyı usb bagladım terminal açtım sunu yazdım sudo ./install-printer.sh su hatayı aldım
sudo: ./install-printer.sh: komut bulunamadı
ne yapmamı önerirsiniz

1- Dosyayı linkten indiriniz

samsung11

2- İndirilen dosya üzerinde sağ tık > Buraya ayıkla seçiniz

3- Arşivden çıkacak uld dizinine giriniz.

samsung33

4- uld dizininde sağ tık > Burada terminal aç

5- komutu çalıştırınız.

(ekran görüntüsünde yanlışlıkla ptinter yazılmış ( sudo ./install-printer.sh) olacak.

1 Beğeni

Aynısını yaptım gene aynı mecbur win 7kurdum. Hocam kurdugum vineyle progamlardan verim alamadım sorun üstüne sorun oldu ben saglık sorunları arttı hocam pc le fazla oynuyamıyorum linux cok yordu beni onun için win 7 kurdum ilerde belki geri dönerim pardusa
(Eski bilgisayar 32bitlik oldugu için agır geldi xfce) :relaxed:hakkını helal et hocam Allaha ısmarladık

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.