Sandisk Cruzer 16 GB Disk Yazmaya Karşı Korumalı Sorunu

Evet arkadaşlar konu başlığında sorunumu açıkca belirtmiş bulunmaktayım ama ben daha detaylı bir biçimde özet geçiyorum.

— Elimde bulunan SanDisk marka harici diskime bundan 3 ay önce windows7 iso dosyasını yazmıştım. Dolayasıylada windows 7 yüklemesini başarı ile gerçekleştirmiştim ama bi sorun vardı. Rufus adlı yazılımla yazdırdırmıştım ((neleri işaretledim hatırlamıyorum)). Diskimi biçimlendirmeye çalıştığımda ise ‘‘Disk Yazma Korumalı’’ tarzında hata alıyordum. Göz attığım forumlarda birden fazla komut satırı kodu , programlar vs vs bir çok yöntem denememe rağmen sonuç alamadım, diskin üzerine kezzap döküp tekrar biçimlendirme fikri aklıma cereyan etmiyor değil aslında lakin lazım :slight_smile:
— Bir hafta öncesine kadarda Kütüphanede Pardus işletim sistemiyle karşılaşmam beni tekrardan linux yükleme eğilimine itmekle kalmayıp belki harici diskimi kurtarabilirim düşüncesinide doğurdu. yazım otobiyogrofi tarzı olması sinirinize gitmiş olabilir. siz yinede bana yardım edin kurtarayım şu harici diskimi :slight_smile:

---------Esenle Kalın---------

Selamün Aleyküm
Pardus’da dd komutu ile temizlemeyi deneyin.
Örnek:
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdX

X yerine sizin usb belleğinizin harfini yazın.

Selametle…

1 Beğeni

herhangi bir sonuç alamadım

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.