Set keyboard input method

Bilgisayarda f klavye kullanıyordum. Bugün açtığımda klavyem q olmuş. Şuan düzelttim ancak panelin sağına saatin yanına ENG ikonu geliyor. Muhtemelen dün zoom yüklemiştim onla alakalı diye düşünüyorum. bu uygulamayı nasıl kaldırabilirim. Zoom kaldırdım fakat bu gitmedi.

Ayarla - Klavye - Yerleşim sekmesindeki ayarları değiştirerek deneyiniz.

1 Beğeni

Kaan bey dediğiniz bölümden değiştirdim şuan f klavye kullanıyorum. benim input method diye bir uygulama gelmiş ayarlar menüsüne bu uygulamayı nasıl kaldırabilirim.Ekran görüntüsü_2020-05-18_22-15-01

1 Beğeni

Eğer sadece menüden kaldırmak isterseniz; bilgisayarda yüklü değilse, “menu manager” uygulamasını yükleyerek kaldırabilirsiniz. İyi geceler, sağlıcakla kalınız.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Farklı bir arayüz daha mı eklediniz?

Yok sadece Xfce arayüzü kullanıyorum. Canlı ders izlemek için komutla zoom uygulaması yükledim. Bilgisayarı tekrar açtığımda alt panelin sağ tarafına saatin yanına klavye işareti gelmiş ve f olan klavyem q olmuş klavye düzenini değiştirdim ama bu klavye ikonu saatin yanına bilgisayarı her açtığımda geliyor. Muhtemelen zoom uygulaması ile beraber yükledi zannediyorum.

Aşağıdaki linkten yükledim.

sudo apt remove --purge im-config komutu ile kaldırabilirsiniz.

1 Beğeni