Shift+Alt ile dil değiştirme Pardus - 19.3

Merhaba. Ben Windows ve Pardus 17.5 de Shift+Alt tuş kombinasyonu ile yazı dilini değiştire biliyordum. Azerbaycan, İngilizce ve Rus yazı dillerini kullanıyorum. Bazen çabuk yazı dilini değiştirme zorunda kalıyorum. Pardus 19.3 Gnome sürümünü kullanıyorum. Shift+Alt tuş kombinasyonunu nasıl ayarlaya bilirim?

2 Beğeni

Merhaba bende super + space tuşları çalışıyor sizde çalışmıyor mu?

3 Beğeni

Evet, birden fazla dil yüklendiyse, super yani windows tusu ve space ile switch edilebiliyor :+1: :smiley:

2 Beğeni

Ayarlar - Aygıtlar - Klavye - Diğer girdi kaynağına geç - satırının yanında bulunan kısayol yazan bölüme tıklayın ve istediğiniz kısayollara basın.

3 Beğeni

Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Super + space tuş kombinasyonunun ne olduğunu bilmiyordum

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim . Super tuşunun ne olduğunu bilmiyordum. Sayenizde öğrendim. Teşekkür ederim

1 Beğeni

Merhaba Hasan Bey, probleminzin cözülmesine sevindim :smiley: Ama burada tek basima problem cözücüsü olmam dogru olmaz @kaan ve @mugurm nun da kooperasiyonu ile gerceklesti :smiley: Beraber cözdük :smiley:

2 Beğeni

:smiley: Tabiki de @can Bey . Her birinize ayrı-ayrı teşekkür ederim

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.