Siber haberler bölümü açılabilirmi... neden derseniz..?

evet arkadaşlar çok önemli gelişmeler siber haberler faydalı bilgiler
gibi bir başlık altında toplanacak bir bölüm istiyorum …

aslında haber değeri ve bilgilenme degeri okadar çok siber konu varki okudukça böyle bir bölüm Pardus forumda olmalı diye düşünüyorum…
mesela çok kısa bi bilgi paylaşayım neden önemli örnek olsun…

GSM şirketlerinin altyapısına ulaşarak 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerini, kimlik fotokopilerini ve anne kızlık soy isimlerini ele geçirdiği tespit edildi.

şahıslar para karşılığında sahte kimlik üreten, aynı zamanda banka ve kredi kartı dolandırıcılığı yapan kişilere sattığı tespit edildi.

Ayrıca, Sert’in tüm bankalar, TÜVTÜRK ve E-Devlet gibi kurumlara ait sahte siteler oluşturduğu ve ‘phishing’ (oltalama ) yöntemiyle çok sayıda vatandaşı dolandırdığı belirlendi.

Öte yandan Sert’in, ele geçirdiği kimlik bilgilerinin bazılarıyla, telefon hattı açtığı, bu vesileyle vatandaşların banka hesaplarını boşalttığı saptandı.

Sert’in, elde ettiği yüzbinlerce lirayı ise, sahte kimlik bilgileriyle açmış olduğu sanal para hesaplarına aktardığı tespit edildi.
kaynak ensonhaber dha googlenews ve dahası …
bilinçlenmek için ile siber haberler bölümü istiyorum umarım bu isteğimize katılan arkadaşlar olur…

035bbe797a59bc1ae5868e2c26c27a04

7 Beğeni

@kaan @Yunusemre @cuneyt.ulusoy

1 Beğeni

Adem Bey,

Konunun iyi niyetli bir önerme olduğunu belirtmekle birlikte Pardus Forumlarının kapsamında olmadığı düşüncesindeyim.

2 Beğeni

Herkezin anlayışı öneml benim için …
haber takip etmemek yada okumayı sevmemek bu zamanda düşünemiyorum… böyle bir konuyu açma ve bölüm isteme sebebim …
forum kalitesini arttırmak içindir …bilgi paylaştıkça çogalır…
yüzlerce forum siteleri genel anlamda vermesede linuxa ve siber olaylara bölüm vermiştir…
biz niye on yüz bin kullanıcının tercih edebileceği siberhaber bölümü olmasın, sizce olması eksimidir… bir kullanıcının bile formu sevmesine ve tercih etmesine sebeb olmazmı… tercihler değişkendir ,bir çatı altında toplamak ise marifetir…

1 Beğeni

Merhaba,
Haber bölümü hakkında size katılıyorum. Ama bence Pardus’ a haber uygulaması yapılsa daha iyi olur. Siber haberleri, ya da hangi konuda haber yayınlanacaksa onu, Pardus kullanıcıları bilgisayarı açtıkları zaman görebilmeliler.

1 Beğeni

Haberler bölümümüz mevcut, tekrar açmaya gerek olmadığını düşünüyorum;

Haber bolumu aciklamasi. Bu kategori altında Pardus ve açık kaynak ile ilgili haberleri paylaşabilirsiniz odugundan
siberhaber bolumu istedik … Sayet bilişim haberlerinide kapsiyor diyorsaniz. Dediginiz gibi siberhaber bolumu açmaya gerek yok…

7 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.