Şifre sonrası masaüstü gelmiyor

lenova all in one pc ye kurduğumuz pc de açılışta şifre sonrası Gnome modda açılmyor ayarlardan system x11 Default bazen açıyor bazen açmıyor yani şifre girdikten sonra ana ekranda donup kalıyor.

Sistem dosyalarıyla oynamış olabilir misiniz? Daha önce benim de başıma gelmişti.

1 Beğeni

Yeniden yükledim yine aynı sıkıntı ama başka pc ye aynı usb ile yükledim sıkıntı yok

1 Beğeni

Bilgisayarınız sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir. Pardus 19.2 XFCE minimum sistem gereksinimleri şu şekilde;

• 1024MB RAM,
  • 8GB disk alanı,
  • en az 800×600 çözünürlüğü destekleyebilen grafik işlemci,
  • 64-bit destekli 1.0GHz işlemci.
1 Beğeni

Bilgisayar sıfır Lenovo V410z interneti bağlayıp tekrar yükleyeceğim

1 Beğeni

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Wayland_ve_Xorg_arasında_geçiş_yapma

2 Beğeni

Uç birimde yeniden güncelleştirme yaptım şuan mükemmel çok güzel çalışıyor problem gitti.

2 Beğeni

İnternet bağlantı kablosu takılı olduğunda açılmıyor fakat internet bağlantısını keserek çalıştığında sorun olmuyor çözümü bu şekilde buldum.

İnternette bağlı olduğunda açılmıyor ama internet bağlantısı olmadığında açılıyor bunun kalıcı çözümü var mı daha önce defalarca tekrar yükleme yaptım sadece bu bilgisayarda yapıyor.

İnternette bağlı olduğunda açılmıyor ama internet bağlantısı olmadığında açılıyor bunun kalıcı çözümü var mı daha önce defalarca tekrar yükleme yaptım sadece bu bilgisayarda defalarca yeniden yükledim sadece bu PC de yapıyor.

Çekirdek güncellemesi yaparak deneyiniz.

sudo mousepad /etc/apt/sources.list 

Komutu ile depoyu açın ve aşağıdaki satırı ekleyerek kaydedip kapatın.

deb http://deb.debian.org/debian buster-backports main

Komurları sırayla çalıştırın:

sudo apt update
sudo apt install linux-image-5.5.0-0.bpo.2-amd64
sudo apt install linux-headers-5.5.0-0.bpo.2-amd64
sudo reboot

Bende aynı bilgisayarı kullanıyorum ve bahsettiğiniz sorunla karşılaştım. Şu şekilde hallettim; Açılışta e tuşuna basın ve yön (ok) tuşlarını kullanarak quiet splash komutunun yanına ro vga=789 pci=nomsi yazıp F10 tuşu ile açılışa devam edin. Eğer açılırsa /etc/default/grub dosyasına ulaşarak kodları kalıcı hale getirin. Umarın işinizi görür.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.