Sistem Kurulum hatası

Merhabalar,

Günlerdir lenovo z50 model laptopa pardus kurmaya çalışıyorum ancak bir türlü başarılı olamadım. sistem kurulumuna kadar her şey normal fakat tam burada hata alıyorum sistem kurulmuyor. Flash ile kurmaya çalışıyorum ve DD yansıma olarak yazdırdım. Daha önce windows 8.1 kuruluydu. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

İndirdiğiniz iso kalıp dosyasının md5 kodunu karşılaştırın. Aynı değilse yeniden indirip yakın ve tekrar kurmayı deneyiniz.

ne gibi bir hata alıyorsunuz fotoğraf veya çıktı gönderirimisiniz?

Aşağıdaki rehberde anlatıldığı şekilde isonuzu hazırlayıp rehberdeki adımları takip ederek kurulumu gerçekleştiriniz. Hata alırsanız hatanın resmini çekip bizimle görsel paylaşırsanız çözüme daha erken sürede ulaşırız.

Pardus 17.3 Ayrıntılı Kurulum Rehberi (Resimli anlatım)

Aldığım hata fotoğrafı.

Karşılaştırdım ama aynı kodlar.

burada yazanları tekrar tekrar denedim ama olmadı

Açılış ekranındaki Kur seçeneği ile kurulumu deneyiniz.

Ben bu hatayı alsaydım ilk isoyu tekrar indirip farklı bir USB belleğe yazdırdım sonra aşağıdaki adımları yapardım.

Harddisk üzerindeki verilerimiz bir yere yedekleyip disk bölme ekranında diskinizi tamamen silip ext4 olarak biçimlendirin tek bölüm yapın sonra diskin tamamını kullan seçeneği ile deneyiniz. Eğer Windows ile birlikte kuracaksınız önce Windows ile diskin tüm bölümlerini silip tek bölüm olarak biçimlendirip kurunuz sonra üzerine pardusü kurunuz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.