Sisteme Harici HDD Taktığımda Masaüstü Donuyor Kullanılmıyor

Kıymetli Pardus geliştiricileri, evdeki ve iş yerimdeki Pardus XFCE yüklü bilgisayarıma USB 3.0 bağlantısına sahip harici HDD takıp dosya yöneticisinden içerisine baktığımda, dosya kopyala/yapıştır yaptığımda masaüstünü kullanamıyorum. Masaüstü simgelerine kesinlikle tıklayamıyorum. Cihazı sistemden çıkardıktan bir süre sonra masaüstünü tekrar kullanabilmeye başlıyorum.

Cihazlar takılıyken masaüstünü kullanamadığımda Pardus menüsü üzerinden dosya yöneticisini başlatıp bilgisayarı kullanabiliyorum. Bunun elimdeki harici HDD ile alakalı olduğunu sanmıştım fakat başka harici HDD ler ile de denedim. Farklı bilgisayarlarda da denedim aynı problemle karşılaştım.

Denemediğim tek şek, USB 3.0 portu olan Pardus yüklü yeni bir bilgisayarda bu harici diskleri kullanmak. Elimdeki makineler biraz eski.

Daha önce cevap verilen şu bağlantıdaki yöntemle sorununuzu çözebiliyor musunuz?

1 Beğeni

HDD veya kullandığın USB connector arızalı olabilir. Bad sector veya kafa vurma olabilir. Kafa vurma sesi geliyor mu?

Yok kardeş, USB girişlerinda sorun yok, kullandığım harici diskler yeni ve sorunsuz. Ses falan yok, sağlam cihazlar.

Xfce hatası vibi duruyor. Gnome yüklü bir makinede de aynı sorunu verecek mi acaba? İlginç bir durum.

Siz de denediniz mi? Aynı durumla karşılaştınız mı hocam?

Hocam harici disk kullandım ama usb 3.0 connector yoktu benimkinde xfce de de gnomeda da soeun yaşamadım.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.