Sistemi Geri Yüklemeyle Eski Haline Getirme

Selamun aleyküm.
Sisteminizi kurup, programlarınızı yükledikten sonra Pardus’u çalışan olarak açıp, Başlatıcı>Diskler (asıl adı Gnome-Disk-Utility) ile yedeklerseniz, aşağıdaki videoda gösterdiğim yolla geri yükleyebilirsiniz. Bu sizi sürekli sistem kurma, program kurma ve ayarlamalar yapma zahmetinden kurtaran çok faydalı bir işlemdir. Burada dikkat edilmesi gereken, yedeği alınacak sabit disk parçasının ya da parçalarının olabildiğince az boyutlu yapılmasıdır. Böylelikle yedek alma ve geri yükleme süreleri kısa olur. Ben ikinci işletim sistemi olarak Pardus 5.1 kullanıyorum. Pardus 5.1’i nadiren kullandığımdan sabit disk parçasını 16 GB yaptım. Birinci işletim sistemim olan Pardus 17.4’ü 30 GB’lık sabit disk parçasına kurdum. Yeni sistem yüklemelerinden sonra Pardus 5.1’in açılış süresi uzamasın diye takas alanını da yedekleyip, geri yüklüyorum. Siz ihtiyaçlarınıza göre sabit disk parçalarınızı daha büyük boyutlarda ayarlayabilirsiniz.

Hayırlı çalışmalar dilerim.

3 Beğeni

Bence çok faydalı bir paylaşım. En kısa sürede denerim ben de.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.