Smart tv programları

Smart tv linux tabanlımı. Nasıl smart tv ye program kurarım app stor gibi şeyler menüde yok

Merhabalar,

Akıllı Televizyonlar genellikle Linux tabanlı oluyor. Eğer işletim sistemi Android ise (ki androidde linux tabanlıdır) Play Store olması gerekiyor. Yada kendine özel farklı bir işletim sistemi varsa da kendine özel bir mağazası olması gerekiyor menüde. Eğer mağaza yoksa o zaman televizyon üreticinizin web sitesinden bilgi edinebilirsiniz. Dışarıdan program yüklemek için öncelikle işletim sistemini öğrenmeniz gerekiyor. Her ne kadar Linux tabanlı bir işletim sitemi olsa da paket sistemini bilmeniz gerekiyor. Buna bir örnek vermek gerekirse Pardus, Linux tabanlı bir işletim sistemidir ancak debian paket sistemini kullanır. Yani bir uygulama yüklerken uzantısının .deb olaması gerekiyor. Örneğin Fedora da Linux tabanlı bir işletim sistemidir ancak rpm paket sistemini kullanır. Yani siz .rpm uzantılı bir uygulamayı Pardus’a kuramazsınız. Aynı şekilde .deb uzantılı bir uygulamayı da Fedora’ya kuramazsınız.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.