Solid Edge uygulaması

İyi günler, internetten araştırdığımında Solid Edge tasarım programının wine aracığıyla çalıştırıldığını gördüm ancak kurulumu yapmayı başaramadım.Daha önce kurmayı deneyip başarabilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Wine kurulumunu tamamladım ancak Solid Edge kurulumuyla ilgili sorun yaşıyorum bununla ilgili yardım istemiştim.

Selamün Aleyküm

Kurmak istediğiniz Solid Edge sürümü hangisi?

2021 sürümünü kurup çalıştırdım. Lakin elimde herhangi bir proje dosyası olmadığı ve yazılımı bilmediğim için detaylı inceleme yapamadım.

1 Beğeni

Hocam şöyle söyleyeyim. Ben ilerleme kaydettim ve setup dosyasını wine aracılığıyla kurdum ancak uygulamayı wine ile aç dediğimde sistem tepki vermiyor.Çift tıklayıp açtığımda da resimdeki gibi kalıyor ve başlamıyor uygulama.Ne yapabilirim bununla ilgili ?
Siz hangi adımları uygulayıp kurdunuz, paylaşırsanız çok sevinirim.Bir arkadaşımla uğraştık baya ancak başaramadık.Yardımlarınızı bekliyorum, saygılar.6ea004b9-8baa-48ce-93ce-b467fad5ab9c

Açıldı lakin yeni belge açmaya çalıştığımda kapanıyor.
Bazı dll dosyaları yok. Onların doğru olanlarını bulmak gerek.
O aşamaya kadar nasıl geldiğimi yazıyorum.
Deneme lisansını etkinleştiremediğim için korsan lisans denedim. Onunla çalıştı ::

Wine 6.0 Kararlı sürümünü kurdum.
winetricks’i kurup sudo wiretricks --self-update ile winetricks’i güncelledim.

Solid Edge için Wine ortamını hazırladım.

# Wine ortamını hazırlamak için
export WINEPREFIX=$HOME/solidedge-winehq
export WINEPREFIX=win64
wineboot
winetricks dotnet40 vcrun2019

# Kurulum başlatıldığında bir .NET Framework hatası verebilir. Devam'a tıklayın.
wine DOSYANIN_KONUMU/Solid_Edge_Web_Installer_2021.exe

# Kurulumun nereye yapıldığına göre düzenlemeniz gerekebilir.
wine 'C:\Program Files\Siemens\Solid Edge 2021\Program\Edge.exe'

Çok teşekkür ederim hemen deniyorum

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.