Son Güncellemeden Sonra bir web sayfasına bağlanamıyoruz !

Merhaba son güncellemeden sonra www.okulicinsms.com web sayfasına hiçbir tarayıcıdan bağlanamadık. Windowstan bağlanabiliyoruz ama Parduste bağlanmıyor sebebi ne olabilir sizce ?

Ağınızda güvenlik duvarı var mı? Eğer okuldan veya bir kurumdan bağlanıyorsanız bilgi işlem ile iletişime geçiniz.

Okuldan bağlanıyoruz evet ama aynı okulda windows olan bir başka bilgisayar bağlanabiliyor web sayfasına onunda bağlanamaması gerekmez mi ?

Selamün Aleyküm

1. Bağlanmaya çalışüığınız ilgili site https protokolü kullanıyor.
    Meb ağındaki bilgisayarlardan internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilmek için sertifika yüklenmesi gerekiyor.
  2. Karşılaştığınız hata sayfasının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Aleykum Selam

1. Sertifika yüklü, zaten bu siteyede geçen haftaya kadar bağlanıyorduk.
  2. Linke tıkladığım zaman sayfa açılmıyor, sürekli bağlanmaya çalışıyor yani ok sürekli dönüyor.

Dediğiniz bağlantıya ulaşabiliyorum. Site ip değiştirmiş olabilir ve ya engelli olabilir.

Windows makinelerden bağlanılabiliyormuş ama…

Dns çözümlemede mi kalıyor?
Tam olarak nerede tıkandığını bilirsek ona göre çözüm üretebiliriz.

Sayfa gelmiyor hocam bağlanıyor diyor öyle donup kalıyor dolayısyla bir hata kodu vermiyor. şu an evdeyim evde açıyor ilgili sayfayı. Sanırım MEB güvenlik duvarına takıldı. Ancak Windowstan bağlanılabilmesi ilginç !

Vermiş olduğunuz web sitesine MEB hattı ve Pardus son sürüm ile şu an bağlandım. Sorun yok gibi duruyor. Yaşamış olduğunuz belki o an web sitesi sunucusu ile alakalı olabilir.

Bir tarayıcınızdaki geçmişi sildikten sonra deneyin Ali bey.

Geçmişi silerek denedim sorun hala devam ediyor.

Farklı bir tarayıcıda (chromium gibi) deneyebilir ya da tarayıcıyı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Opera Mozilla ve Chrome da denedim hepsinde sonuç aynı

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.