ssd'de 2 tane 0.0 mb boyutunda unallocated disk

merhaba, çok tecrübeli olmadığım için ssd’ye zarar vermiş olabileceğimi düşünüyorum. windows kurmaya çalışırken unetbootin üzerinde usb seçeneği dışında harddisk seçeneği de olduğunu gördüm ve onu deneyeyim dedim. bu seçeneği windowsta seçtikten sonra bazı ayarlar yapmak gerekiyormuş, ben linux’ta yaptım. haliyle olmadı. sonrasında usb’den windows kurmaya çalıştığımda iki tane 0.0mb boyutunda unallocated disk ve normal ssd’nin hafızasının gözüktüğünü gördüm. ne yaptıysam bu iki bölümü silemedim. pardus yükledim, gparted’dan yavaş olarak da sildim ama windows 10 setup’ına geri geldiğimde yine gözüktüler. internette windows usb’si üzerinden comand kısmından disk resetlemeyi de gördüm ama son kısmında “create partition primary format fs=ntfs quick” kısmına geldiğimde "the arguments specified for tbis command are not valid.

for more information on the command type: HELP CREATE PARTITION PRIMARY" gibi bir cevap çıkıyor yani olmuyor.

benim için karışık bir durum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.